Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
1401 föremål
688. ARMBAND med briljantslipade diamanter totalt ca 1.80 ct.
688. ARMBAND med briljantslipade diamanter totalt ca 1.80 ct.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
172. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 186 x 64 cm. Kina.
172. MEDITATIONSMATTA. Semiantik Ningxia. 186 x 64 cm. Kina.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
588. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt ca 1.50 ct.
588. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter totalt ca 1.50 ct.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
658. ÖRHÄNGEN med gammalslipade diamanter i blomformation.
658. ÖRHÄNGEN med gammalslipade diamanter i blomformation.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
525. ÖRHÄNGEN med smaragder och briljantslipade diamanter.
525. ÖRHÄNGEN med smaragder och briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
876. Carl Fredrik Hill, Landskap med berg.
876. Carl Fredrik Hill, Landskap med berg.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1257. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
1257. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1232. SPEGELLAMPETTER, för ett ljus, ett par, av Johan Åkerblad. Rokoko.
1232. SPEGELLAMPETTER, för ett ljus, ett par, av Johan Åkerblad. Rokoko.
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
637. RING med kunzit ca 30.00 ct.
637. RING med kunzit ca 30.00 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1082. Rembrandt Harmensz van Rijn Hans efterföljd, Dam med pälsbrämad jacka.
1082. Rembrandt Harmensz van Rijn Hans efterföljd, Dam med pälsbrämad jacka.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
485. ÖRHÄNGEN med gammalslipade diamanter och troligen naturliga pärlor.
485. ÖRHÄNGEN med gammalslipade diamanter och troligen naturliga pärlor.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
995. Peder Mork Mönsted, Gosse som metar.
995. Peder Mork Mönsted, Gosse som metar.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
848. MATTA. Antik Östkaukasisk Soumak. 185 x 148,5 cm.
848. MATTA. Antik Östkaukasisk Soumak. 185 x 148,5 cm.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
232. STÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
232. STÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
413. Pehr Zethelius, Stockholm 1777. Gräddsnäcka, rokoko.
413. Pehr Zethelius, Stockholm 1777. Gräddsnäcka, rokoko.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
422. Jonas Thomasson Ronander, Stockholm 1770. Handfat, rokoko.
422. Jonas Thomasson Ronander, Stockholm 1770. Handfat, rokoko.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
958. Carl Eldh, "Skogsnymf".
958. Carl Eldh, "Skogsnymf".
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
416. Stephan Halling, Örebro 1788. Mjölkkanna, gustaviansk.
416. Stephan Halling, Örebro 1788. Mjölkkanna, gustaviansk.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
842. MATTA. Antik Täbris. 395,5 x 283,5 cm.
842. MATTA. Antik Täbris. 395,5 x 283,5 cm.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
18 000 - 25 000 SEK
578. ARMBAND med äldre slipade diamanter.
578. ARMBAND med äldre slipade diamanter.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
725. RING med briljantslipad diamant ca 0.80 ct, H/VS.
725. RING med briljantslipad diamant ca 0.80 ct, H/VS.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
498. RING med naturlig zirkon och åttkantslipade diamanter.
498. RING med naturlig zirkon och åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
553. COLLIER med briljantslipade diamanter, totalt ca 1.35 ct, på kedja.
553. COLLIER med briljantslipade diamanter, totalt ca 1.35 ct, på kedja.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
693. RING med briljantslipade diamanter, ca 2.50 ct totalt.
693. RING med briljantslipade diamanter, ca 2.50 ct totalt.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
730. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter 1.50 ct enligt gravyr.
730. ÖRHÄNGEN med briljantslipade diamanter 1.50 ct enligt gravyr.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
720. RING med ametist, cirka 19 ct, och diamanter.
720. RING med ametist, cirka 19 ct, och diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
652. ÖRHÄNGEN med vita och gula odlade pärlor samt diamanter.
652. ÖRHÄNGEN med vita och gula odlade pärlor samt diamanter.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
641. ARMRING, Cartier "Trinity" med 3 ringar.
641. ARMRING, Cartier "Trinity" med 3 ringar.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
44. VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
44. VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1312A. RAMAR med Grillska vapnet, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
1312A. RAMAR med Grillska vapnet, ett par. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1134A. Jean-Antoine Watteau Hans krets, Figurstudier.
1134A. Jean-Antoine Watteau Hans krets, Figurstudier.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
208A. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
208A. BOK med TRÄSNITT, 4 volymer, "Shi zhu zhai jian pu" av Hu Zhengyan.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
409A. Petter Åkerman, Stockholm 1780. Kaffekanna, gustaviansk.
409A. Petter Åkerman, Stockholm 1780. Kaffekanna, gustaviansk.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
822. MATTA. Semiantik Kirman. 295 x 240,5 cm.
822. MATTA. Semiantik Kirman. 295 x 240,5 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1365. SERVIS, 31 delar porslin. Paris, Frankrike, 1800-tal.
1365. SERVIS, 31 delar porslin. Paris, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
809. MATTA. Semiantik Isfahan. 219,5 x 146,5 cm.
809. MATTA. Semiantik Isfahan. 219,5 x 146,5 cm.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
808A. MATTA. Semiantik Isfahan möjligen. 278,5 x 203 cm.
808A. MATTA. Semiantik Isfahan möjligen. 278,5 x 203 cm.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
464A. FABERGÉ, dessertbestick, 24 st, Moskva 1908-1917.
464A. FABERGÉ, dessertbestick, 24 st, Moskva 1908-1917.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
944. Jenny Nyström, "Fridstiftaren".
944. Jenny Nyström, "Fridstiftaren".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
230. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
230. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
881. Emma Ekwall, I drömmar.
881. Emma Ekwall, I drömmar.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1220. BANKETTER, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.
1220. BANKETTER, ett par, sengustavianska, omkring år 1800.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1334. Kosta Boda, GLASSERVIS, 58 delar. Kosta, "Odelberg".
1334. Kosta Boda, GLASSERVIS, 58 delar. Kosta, "Odelberg".
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
414. Anders Schotte, Uddevalla 1784. Gräddsnäcka, rokoko.
414. Anders Schotte, Uddevalla 1784. Gräddsnäcka, rokoko.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
409. Hans Petter Vogt, Kristianstad 1785. Kaffekanna, gustaviansk.
409. Hans Petter Vogt, Kristianstad 1785. Kaffekanna, gustaviansk.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
331. SKÅL, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
331. SKÅL, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
392. TUMLARE med nödmynt, ostämplad, Sverige 1730-tal.
392. TUMLARE med nödmynt, ostämplad, Sverige 1730-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
474. COLLIER med briolettslipad akvamarin samt briljantslipad diamant ca 0.05 ct.
474. COLLIER med briolettslipad akvamarin samt briljantslipad diamant ca 0.05 ct.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
838. MATTA. Antik/semiantik Spanien. 231 x 170 cm.
838. MATTA. Antik/semiantik Spanien. 231 x 170 cm.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
98. TEMPELKLOCKA, brons. Burma, 1800-tal.
98. TEMPELKLOCKA, brons. Burma, 1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1197. KARMSTOL, av Fredrik Ahlström. Sengustaviansk, omkring år 1800.
1197. KARMSTOL, av Fredrik Ahlström. Sengustaviansk, omkring år 1800.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
979. Lim-Johan (Johan Erik Olsson), Vilande hund.
979. Lim-Johan (Johan Erik Olsson), Vilande hund.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
411. Adolf Zethelius, Stockholm 1812. Tekanna, sengustaviansk.
411. Adolf Zethelius, Stockholm 1812. Tekanna, sengustaviansk.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
840. MATTA. Semiantik Teheran. 211,5 x 142,5 cm.
840. MATTA. Semiantik Teheran. 211,5 x 142,5 cm.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1259. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
1259. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1266. LAMPFÖTTER, ett par, Frankrike, 1800-tal.
1266. LAMPFÖTTER, ett par, Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
398. Christoffer Bauman, Hudiksvall 1777. Brännvinsskål.
398. Christoffer Bauman, Hudiksvall 1777. Brännvinsskål.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1040. CARL PETTER HILLESTRÖM, Olja på pannå, signerad och daterad 1789.
1040. CARL PETTER HILLESTRÖM, Olja på pannå, signerad och daterad 1789.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1260. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
1260. LJUSSTAKAR, ett par, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1146. Antoine-Ignace Melling Hans krets, Vy över Konstantinopel från Eyüp.
1146. Antoine-Ignace Melling Hans krets, Vy över Konstantinopel från Eyüp.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
442. BÄGARE, av Mattias Uthfall, Eskilstuna 1759.
442. BÄGARE, av Mattias Uthfall, Eskilstuna 1759.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1071. Francesco Guardi Hans art, Capriccio med ruiner och figurer.
1071. Francesco Guardi Hans art, Capriccio med ruiner och figurer.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1075. Jean-Marc Nattier Efter, Terpsichore - musikens och dansens musa.
1075. Jean-Marc Nattier Efter, Terpsichore - musikens och dansens musa.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1141. PIERRE-ALEXANDRE WILLE, Tillskriven, rödkrita, ej signerad.
1141. PIERRE-ALEXANDRE WILLE, Tillskriven, rödkrita, ej signerad.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1189. KONSOLBORD. Sengustavianskt, 1800-talets början.
1189. KONSOLBORD. Sengustavianskt, 1800-talets början.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1245. AMPEL, för fyra ljus, sengustaviansk, 1800-talets början.
1245. AMPEL, för fyra ljus, sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK