Kan inte nå servern

Klassiska 589

 
1401 föremål
962. Axel Petersson Döderhultarn, "Beväringsmönstring", (8).
962. Axel Petersson Döderhultarn, "Beväringsmönstring", (8).
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
397. Niclas Warneck, Karlstad 1760. Dryckeskanna.
397. Niclas Warneck, Karlstad 1760. Dryckeskanna.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1063. ADAM FRANS VAN DER MEULEN, Tillskriven, olja på duk, ej signerad.
1063. ADAM FRANS VAN DER MEULEN, Tillskriven, olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
993. CARL HOLSOE, duk, signerad C. Holsöe.
993. CARL HOLSOE, duk, signerad C. Holsöe.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
998. Helene Schjerfbeck, "Andakt".
998. Helene Schjerfbeck, "Andakt".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1094. Melchior de Hondecoeter Hans krets, Hönsgården.
1094. Melchior de Hondecoeter Hans krets, Hönsgården.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
994. Peter Ilsted, Interiör med två flickor.
994. Peter Ilsted, Interiör med två flickor.
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
966. Axel Petersson Döderhultarn, "Begravning" (8).
966. Axel Petersson Döderhultarn, "Begravning" (8).
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
969. Axel Petersson Döderhultarn, "Schackspelare" (3).
969. Axel Petersson Döderhultarn, "Schackspelare" (3).
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
328. URNA, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
328. URNA, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1000. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
1000. Helene Schjerfbeck, "Konvalescenten".
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1089. Gaspar de Witte, Landskap med figurer och boskap.
1089. Gaspar de Witte, Landskap med figurer och boskap.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1114. Antonio Calza Hans krets, Kavalleribatalj mellan turkar och kristna.
1114. Antonio Calza Hans krets, Kavalleribatalj mellan turkar och kristna.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
462. IKON, av Ivan Alexeyev, Moskva 1899-1908.
462. IKON, av Ivan Alexeyev, Moskva 1899-1908.
Klubbat pris
1 150 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
454. Carl Tegelsten, S:t Petersburg 1850. Bricka.
454. Carl Tegelsten, S:t Petersburg 1850. Bricka.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
902. AUGUST HAGBORG, duk, signerad Hagborg.
902. AUGUST HAGBORG, duk, signerad Hagborg.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1184. KONSOLBORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
1184. KONSOLBORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1. BUDDHA, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
1. BUDDHA, bergkristall. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1175. BRICKBORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
1175. BRICKBORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1160. SKÅP. Sverige, 1700-talets mitt. Rokoko.
1160. SKÅP. Sverige, 1700-talets mitt. Rokoko.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
149. MYNT/VIKT, silver, Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).
149. MYNT/VIKT, silver, Qingdynastin, Guangxu (1875-1908).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
990. David Wretling, "Ungdom".
990. David Wretling, "Ungdom".
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1211. STOLAR, tio stycken, gustavianska, 1700-talets slut.
1211. STOLAR, tio stycken, gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
61 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
766. RING med akvamarin ca 36.00 ct, rubiner och diamanter.
766. RING med akvamarin ca 36.00 ct, rubiner och diamanter.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1005. JULES CHÉRET, duk, signerad J Cherét.
1005. JULES CHÉRET, duk, signerad J Cherét.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
865. Nils Kreuger, "En gammal ek".
865. Nils Kreuger, "En gammal ek".
Klubbat pris
57 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
354. PALL/PIDESTAL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
354. PALL/PIDESTAL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
603. RING med äldre briljantslipad diamant 1.42 ct, kvalitet H-I/VVS-VS.
603. RING med äldre briljantslipad diamant 1.42 ct, kvalitet H-I/VVS-VS.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
42 000 - 50 000 SEK
946. Jenny Nyström, Vingåkerskulla.
946. Jenny Nyström, Vingåkerskulla.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
1092. PIETER VAN BREDAEL, Tillskriven. Olja på duk, ej signerad.
1092. PIETER VAN BREDAEL, Tillskriven. Olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
1068. Osias Beert Hans efterföljd, Stilleben med körsbär, grönsaker & glas.
1068. Osias Beert Hans efterföljd, Stilleben med körsbär, grönsaker & glas.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
505. BROSCH/HÄNGE med hjärtformade safirer och gammalslipade diamanter.
505. BROSCH/HÄNGE med hjärtformade safirer och gammalslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
46 000 - 50 000 SEK
719. RING med diamanter 5.28 ct enligt gravyr.
719. RING med diamanter 5.28 ct enligt gravyr.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
46 000 - 48 000 SEK
1087. Nicolas Lancret, hans krets, Porträtt av ung dam som herdinna.
1087. Nicolas Lancret, hans krets, Porträtt av ung dam som herdinna.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
43. FAT, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongsmärke.
43. FAT, porslin. Sen Qingdynasti, med Qianlongsmärke.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
618. RING med safir ca 7.00 ct samt antikslipade diamanter totalt ca 0.70 ct.
618. RING med safir ca 7.00 ct samt antikslipade diamanter totalt ca 0.70 ct.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
681A. HÄNGE med smaragd ca 10 ct, och diamanter ca 2 ct.
681A. HÄNGE med smaragd ca 10 ct, och diamanter ca 2 ct.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
914. Wilhelm von Gegerfelt, Motiv från Venedig.
914. Wilhelm von Gegerfelt, Motiv från Venedig.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
999. Helene Schjerfbeck, "Sidenskon".
999. Helene Schjerfbeck, "Sidenskon".
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
1090. FLAMLÄNDSK SKOLA 1700-TAL, olja på koppar.
1090. FLAMLÄNDSK SKOLA 1700-TAL, olja på koppar.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
377. PRAKTVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
377. PRAKTVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
839. MATTA. Semiantik Teheran/Semnan. 462 x 321,5 cm.
839. MATTA. Semiantik Teheran/Semnan. 462 x 321,5 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
292A. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med sigillmärke.
292A. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med sigillmärke.
Klubbat pris
175 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1047. Pehr Hilleström, Interiör av ankarsmedjan vid Söderfors bruk.
1047. Pehr Hilleström, Interiör av ankarsmedjan vid Söderfors bruk.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1050. Pehr Hilleström, "Gosse som tecknar med rödkrita".
1050. Pehr Hilleström, "Gosse som tecknar med rödkrita".
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
405. Pehr Zethelius, Stockholm 1782. Tekanna, rokoko.
405. Pehr Zethelius, Stockholm 1782. Tekanna, rokoko.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1032. Pehr Hilleström, "En gåsse blåser såpbollar".
1032. Pehr Hilleström, "En gåsse blåser såpbollar".
Klubbat pris
195 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1076. Johannes Jacob Hartmann Tillskriven, Hamnbild.
1076. Johannes Jacob Hartmann Tillskriven, Hamnbild.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1004. Emile Laborne, Stilleben med urna och blommor.
1004. Emile Laborne, Stilleben med urna och blommor.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1162. VITRINSKÅP. Tyskland, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
1162. VITRINSKÅP. Tyskland, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1067. PHILIPS GYSELS, Olja på pannå, signerad och daterad (16)49?.
1067. PHILIPS GYSELS, Olja på pannå, signerad och daterad (16)49?.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
642. ARMRING, Cartier "Trinty" med 7st ringar.
642. ARMRING, Cartier "Trinty" med 7st ringar.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1028. Marcus Larsson, "Smugglarnas hamn".
1028. Marcus Larsson, "Smugglarnas hamn".
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
883. Anders Zorn, "Kusinerna".
883. Anders Zorn, "Kusinerna".
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
329. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
329. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
931. Johan Krouthén, Äppelblom.
931. Johan Krouthén, Äppelblom.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
857. Johan (John) Kindborg, Hammarby sjö, Sickla sund.
857. Johan (John) Kindborg, Hammarby sjö, Sickla sund.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK