Kan inte nå servern

Important Spring Sale 617

 
388 föremål
657. RESEALTARE, två stycken. Tibet, 1800-tal.
657. RESEALTARE, två stycken. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
646. RITUELLT KÄRL med LOCK, brons. "Ding", Östra Zhoudynastin.
646. RITUELLT KÄRL med LOCK, brons. "Ding", Östra Zhoudynastin.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
634. RULLMÅLNING, akvarell och tusch på papper. Qingdynastin.
634. RULLMÅLNING, akvarell och tusch på papper. Qingdynastin.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
617. RUYISTAV, nefrit och trä. Qingdynastin (1664-1912).
617. RUYISTAV, nefrit och trä. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
660. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Qingdynastin (1664-1912).
660. RÖKELSEKAR med LOCK, brons. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
669. RÖKELSEKAR med LOCK, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
669. RÖKELSEKAR med LOCK, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
767. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
767. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
600. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Troligen sen Mingdynasti.
600. RÖKELSEKAR, blanc de chine. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
648. RÖKELSEKAR, brons. Arkaiserande troligen Mingdynastin.
648. RÖKELSEKAR, brons. Arkaiserande troligen Mingdynastin.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
659. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
659. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
652. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
652. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, troligen 1700-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
662. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin.
662. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
748. RÖKELSEKAR, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
748. RÖKELSEKAR, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
921. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
921. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
574. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
574. RÖKELSEKAR, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
947. SALADIERER, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
947. SALADIERER, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
805. SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
805. SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
719. SIGILL, två stycken, sten. Kina, troligen omkring 1900.
719. SIGILL, två stycken, sten. Kina, troligen omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
721. SIGILLASK med LOCK, sten. Kina, med inskription.
721. SIGILLASK med LOCK, sten. Kina, med inskription.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
692. SKULPTUR, buxbom. Qingdynastin, omkring 1900.
692. SKULPTUR, buxbom. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
715. SKULPTUR, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
715. SKULPTUR, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
713. SKULPTUR, nefrit. Sen Qingdynasti.
713. SKULPTUR, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
622. SKULPTURER, tre stycken, nefrit. Qingdynastin.
622. SKULPTURER, tre stycken, nefrit. Qingdynastin.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
737. SKULPTURGRUPP, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
737. SKULPTURGRUPP, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
679. SKÄRM, trä och broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
679. SKÄRM, trä och broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
871. SKÅL med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal. Signerad Ma Qingyun.
871. SKÅL med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal. Signerad Ma Qingyun.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
616. SKÅL med LOCK, silver, ben och turkos. Tibet, 1800-tal.
616. SKÅL med LOCK, silver, ben och turkos. Tibet, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
730. SKÅL och LOCK, porslin. Korea, Choson, 1800-tal.
730. SKÅL och LOCK, porslin. Korea, Choson, 1800-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
594. SKÅL, keramik, temmoku. Songdynastin (960-1279).
594. SKÅL, keramik, temmoku. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
638. SKÅL, keramik. Song/Yuandynastin.
638. SKÅL, keramik. Song/Yuandynastin.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
592. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
592. SKÅL, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
740. SKÅL, keramik. Troligen Songdynastin (960-1279).
740. SKÅL, keramik. Troligen Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
878. SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
878. SKÅL, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
749. SKÅL, porslin. Citzhou, Mingdynastin (1368-1644).
749. SKÅL, porslin. Citzhou, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
733. SKÅL, porslin. Japan, Edo perioden (1603-1868).
733. SKÅL, porslin. Japan, Edo perioden (1603-1868).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
845. SKÅL, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
845. SKÅL, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
858. SKÅL, porslin. Qingdynastin med Daoguangs märke.
858. SKÅL, porslin. Qingdynastin med Daoguangs märke.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
922. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
922. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
610. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
610. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
579. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
579. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
915. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
915. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
916. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi, tidigt 1700-tal.
916. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
859. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke.
859. SKÅL, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
593. SKÅL, porslin. Songdynastin (960-1279).
593. SKÅL, porslin. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
890. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
890. SKÅL, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
596. SKÅL, porslin. Yuan/Mingdynastin.
596. SKÅL, porslin. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
726. SKÅL, röd/vitsten. Kina, tidigt 1900-tal.
726. SKÅL, röd/vitsten. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
681. SKÅL, silver. Sen Qingdynasti omkring 1900.
681. SKÅL, silver. Sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
888. SKÅLAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
888. SKÅLAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
586. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
586. SKÅLFAT, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
22 000 - 26 000 SEK
819. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
819. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
809. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
809. SKÅLFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
746. SKÅLFAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
746. SKÅLFAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
603. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Xuandes märke.
603. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Xuandes märke.
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
608. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Guangxu märke och period (1874-1912).
608. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Guangxu märke och period (1874-1912).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
918. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
918. SKÅLFAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
882. SKÅLFAT, sju stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
882. SKÅLFAT, sju stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
742. SKÅLFAT, tre stycken, keramik. Yuandynastin (1271-1368).
742. SKÅLFAT, tre stycken, keramik. Yuandynastin (1271-1368).
Klubbat pris 
3 600 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
815. SKÅLFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
815. SKÅLFAT, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
723. SNUSFLASKOR, ett par, agat. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
723. SNUSFLASKOR, ett par, agat. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
725. SNUSFLASKOR, fyra stycken, glas, sten och lack. Kina.
725. SNUSFLASKOR, fyra stycken, glas, sten och lack. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
722. SNUSFLASKOR, två stycken, agat. Kina.
722. SNUSFLASKOR, två stycken, agat. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
817. SOPPTALLRIKAR, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
817. SOPPTALLRIKAR, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
628. SPEGEL, brons. Han/Jin dynastin (200-300 e.Kr.).
628. SPEGEL, brons. Han/Jin dynastin (200-300 e.Kr.).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
700. SPEGELGLASMÅLNING, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
700. SPEGELGLASMÅLNING, Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
699. SPEGELGLASMÅLNING. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
699. SPEGELGLASMÅLNING. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
936. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
936. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 400 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
801. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
801. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
830. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
830. STEKFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
639. STELE, sten. Nepal, 1600/1700-tal.
639. STELE, sten. Nepal, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
578. STEMCUP, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
578. STEMCUP, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
663. STIGBYGLAR, ett par, brons. Qingdynastin.
663. STIGBYGLAR, ett par, brons. Qingdynastin.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
712. SVÄRDSFÄSTE, nefrit. Arkaiserande.
712. SVÄRDSFÄSTE, nefrit. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
811. TALLLRIKAR, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
811. TALLLRIKAR, nio stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
926. TALLRIK, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
926. TALLRIK, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 100 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
796. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
796. TALLRIKAR, 10 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK