Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
299 föremål
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
708. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
653. Kendi, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
653. Kendi, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
692. Kinesisk konstnär, tusch och färg. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
698. Kinesisk sidenmålning. Efter Ma Jiatong (1865-1937).
698. Kinesisk sidenmålning. Efter Ma Jiatong (1865-1937).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
743. Kopp, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
633. Kopp, porslin. Kina, republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
615. Kopp, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
838. Kopp, äggskalsporslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
627. Koppar med fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 200 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
661. Kopphållare, förgylld. Qingdynastin, 1800-tal.
661. Kopphållare, förgylld. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
593. Kruka, keramik. Sydostasien, 16/1700-tal.
593. Kruka, keramik. Sydostasien, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
764. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
720. Krus/kanna, porslin. Japan, Edo perioden, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
618. Kryddställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
618. Kryddställ, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
782. Ljusstakar, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
814. Mugg, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
814. Mugg, porslin. Kanton, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
670. Penselbad, nefrit. Kina, 1900-tal.
670. Penselbad, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
775. Penselvas, porslin. Kina, troligen sen Qingdynasti.
775. Penselvas, porslin. Kina, troligen sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
884. Penselvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
756. Penselvas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
81 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
887. Perukvaser/lyktor, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
887. Perukvaser/lyktor, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
885. Pilgrimskrus, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
668. Pilskytteringar, två stycken, nefrit. Arkaiserande.
668. Pilskytteringar, två stycken, nefrit. Arkaiserande.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
829. Praktfat, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
758. Prakturna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
758. Prakturna, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
817. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
817. Praktvas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
695. Pu Hua (1837-1911), akvarell och tusch på papper. Lotus.
695. Pu Hua (1837-1911), akvarell och tusch på papper. Lotus.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
706. Rock, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
878. Roleauvas porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
878. Roleauvas porslin. Sen Qingdynasti, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
752. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
752. RÖKELSEKAR, keramik. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
649. Rökelsehållare/parfumier, bambu. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
636. Rökelsekar, blanc de chine, Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
729. Rökelsekar, brons. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
730. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
754. Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.
754. Rökelsekar, tripod. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
662. Rökelsekar/handvärmare, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
662. Rökelsekar/handvärmare, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
755. SKULPTUR, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
746. SKULPTUR, soapstone. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
680. SKULPTUR, sten. Mingdynastin (1368-1644) eller äldre.
680. SKULPTUR, sten. Mingdynastin (1368-1644) eller äldre.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
871. Serveringsfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
867. Servis, 53 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
867. Servis, 53 delar, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
675. Sigillstamp/skulptur, bergkristall, Qingdynastin.
675. Sigillstamp/skulptur, bergkristall, Qingdynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
628. Skedfat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
628. Skedfat, två stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
671. Skulptur, nefrit. Kina.
671. Skulptur, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
666. Skulptur, nefrit. Sen Qingdynasti.
666. Skulptur, nefrit. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
651. Skulptur, sten. Kina, sen Qingdynasti, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
650. Skulpturer, tre stycken, nefrit. Kina, omkring 1900.
650. Skulpturer, tre stycken, nefrit. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
681. Skulpturhuvud, sten. Mingdynastin (1368-1644).
681. Skulpturhuvud, sten. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
669. Skulpur, drake och qilin, nefrit, Kina.
669. Skulpur, drake och qilin, nefrit, Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
738. Skål med insats och lock, silver. Kina, märkt, Tianxing.
738. Skål med insats och lock, silver. Kina, märkt, Tianxing.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
604. Skål, keramik. Fem dynastierna (907-960).
604. Skål, keramik. Fem dynastierna (907-960).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
751. Skål, keramik. Junglasyr, Song/Yuandynastin.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
728. Skål, keramik. Korea, Joeson, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
606. Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).
606. Skål, keramik. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
608. Skål, keramik. Yuandynastin.
608. Skål, keramik. Yuandynastin.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
740. Skål, lack burgaute. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
849. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
850. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
850. Skål, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
856. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
766. Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK