Kan inte nå servern

Modern Art + Design 640

 
205 föremål
340. Hugo Elmqvist, vas, Stockholm, jugend, ca 1900, brons.
340. Hugo Elmqvist, vas, Stockholm, jugend, ca 1900, brons.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
441. Bruno Mathsson, bord, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1940-tal.
441. Bruno Mathsson, bord, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1940-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
495. Jens Risom, fyra stolar, Knoll, USA, 1940-tal.
495. Jens Risom, fyra stolar, Knoll, USA, 1940-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
359. Anna Petrus, ett par. "Blomkruka nr 1", Näfveqvarns Bruk.
359. Anna Petrus, ett par. "Blomkruka nr 1", Näfveqvarns Bruk.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
343. Hugo Elmqvist, vas, patinerad brons, jugend.
343. Hugo Elmqvist, vas, patinerad brons, jugend.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
452. Josef Frank, stolar 8 st, modell 2027, Firma Svenskt Tenn.
452. Josef Frank, stolar 8 st, modell 2027, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
539. Poul Kjaerholm, pall "PK-33", E Kold Christensen, Danmark.
539. Poul Kjaerholm, pall "PK-33", E Kold Christensen, Danmark.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
466. Hans Bergström, plafond, ateljé Lyktan, Åhus, 1940-50-tal.
466. Hans Bergström, plafond, ateljé Lyktan, Åhus, 1940-50-tal.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
383. Skåp, "Sportstugemodell", Sverige 1930-tal.
383. Skåp, "Sportstugemodell", Sverige 1930-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
403. Estrid Ericson, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1953.
403. Estrid Ericson, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1953.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
349. Oscar Antonsson, spegel, Ystad Tenn, Swedish Grace 1928.
349. Oscar Antonsson, spegel, Ystad Tenn, Swedish Grace 1928.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
362. Axel Gute, bokstöd, ett par, patinerad brons, 1900-talets början.
362. Axel Gute, bokstöd, ett par, patinerad brons, 1900-talets början.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
531. Bernt Petersen, taburetter 1 par, Wørtz møbelsnedkeri, Danmark.
531. Bernt Petersen, taburetter 1 par, Wørtz møbelsnedkeri, Danmark.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
408. Josef Frank, skrin, Firma Svenskt Tenn.
408. Josef Frank, skrin, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
516. Børge Mogensen, byrå, P Lauritsen & Son, Danmark, 1950-60-tal.
516. Børge Mogensen, byrå, P Lauritsen & Son, Danmark, 1950-60-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
498. bord, Huonekalu- ja Rakennustyötehdas, Finland, 1933-35.
498. bord, Huonekalu- ja Rakennustyötehdas, Finland, 1933-35.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
371. Russel Wright, skål "Oceana", USA. Alva & Gunnar Myrdals samling.
371. Russel Wright, skål "Oceana", USA. Alva & Gunnar Myrdals samling.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
460. skrivbord, "NK Hantverk", Nordiska Kompaniet, 1954.
460. skrivbord, "NK Hantverk", Nordiska Kompaniet, 1954.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
458. Carl-Axel Acking, & Sven Hesselgren, taklampa, Asea, 1940-tal.
458. Carl-Axel Acking, & Sven Hesselgren, taklampa, Asea, 1940-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
387. vägglampetter, ett par, Swedish Grace, 1920-30-tal.
387. vägglampetter, ett par, Swedish Grace, 1920-30-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
474. Hans Bergström, plafond, modell "82", ateljé Lyktan, 1940-50-tal.
474. Hans Bergström, plafond, modell "82", ateljé Lyktan, 1940-50-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
445. Bruno Mathsson, taburett, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1965.
445. Bruno Mathsson, taburett, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1965.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
479. Bengt Ruda, "Cavelli", fåtölj, Ikea, 1958-59.
479. Bengt Ruda, "Cavelli", fåtölj, Ikea, 1958-59.
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

805. Asger Jorn, "Myg".
Utropspris
700 000 - 900 000 SEK
Budhistorik
920 000
 
SEK
ditt bud
900 000
 
SEK
ditt bud
880 000
 
SEK
ditt bud
860 000
 
SEK
ditt bud
840 000
 
SEK
ditt bud
820 000
 
SEK
ditt bud
800 000
 
SEK
ditt bud
780 000
 
SEK
ditt bud
760 000
 
SEK
ditt bud
740 000
 
SEK
ditt bud
720 000
 
SEK
ditt bud
700 000
 
SEK
ditt bud
680 000
 
SEK
ditt bud
660 000
 
SEK
ditt bud
640 000
 
SEK
ditt bud
620 000
 
SEK
ditt bud
600 000
 
SEK
ditt bud
580 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
920 000 SEK