Kan inte nå servern

Modern Art + Design 640

 
205 föremål
340. Hugo Elmqvist, vas, Stockholm, jugend, ca 1900, brons.
340. Hugo Elmqvist, vas, Stockholm, jugend, ca 1900, brons.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
441. Bruno Mathsson, bord, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1940-tal.
441. Bruno Mathsson, bord, Firma Karl Mathsson, Värnamo 1940-tal.
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
495. Jens Risom, fyra stolar, Knoll, USA, 1940-tal.
495. Jens Risom, fyra stolar, Knoll, USA, 1940-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
359. Anna Petrus, ett par. "Blomkruka nr 1", Näfveqvarns Bruk.
359. Anna Petrus, ett par. "Blomkruka nr 1", Näfveqvarns Bruk.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
343. Hugo Elmqvist, vas, patinerad brons, jugend.
343. Hugo Elmqvist, vas, patinerad brons, jugend.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
452. Josef Frank, stolar 8 st, modell 2027, Firma Svenskt Tenn.
452. Josef Frank, stolar 8 st, modell 2027, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
539. Poul Kjaerholm, pall "PK-33", E Kold Christensen, Danmark.
539. Poul Kjaerholm, pall "PK-33", E Kold Christensen, Danmark.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
466. Hans Bergström, plafond, ateljé Lyktan, Åhus, 1940-50-tal.
466. Hans Bergström, plafond, ateljé Lyktan, Åhus, 1940-50-tal.
Klubbat pris 
125 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
383. Skåp, "Sportstugemodell", Sverige 1930-tal.
383. Skåp, "Sportstugemodell", Sverige 1930-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
403. Estrid Ericson, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1953.
403. Estrid Ericson, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1953.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
349. Oscar Antonsson, spegel, Ystad Tenn, Swedish Grace 1928.
349. Oscar Antonsson, spegel, Ystad Tenn, Swedish Grace 1928.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
362. Axel Gute, bokstöd, ett par, patinerad brons, 1900-talets början.
362. Axel Gute, bokstöd, ett par, patinerad brons, 1900-talets början.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
531. Bernt Petersen, taburetter 1 par, Wørtz møbelsnedkeri, Danmark.
531. Bernt Petersen, taburetter 1 par, Wørtz møbelsnedkeri, Danmark.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
408. Josef Frank, skrin, Firma Svenskt Tenn.
408. Josef Frank, skrin, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
516. Børge Mogensen, byrå, P Lauritsen & Son, Danmark, 1950-60-tal.
516. Børge Mogensen, byrå, P Lauritsen & Son, Danmark, 1950-60-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
498. bord, Huonekalu- ja Rakennustyötehdas, Finland, 1933-35.
498. bord, Huonekalu- ja Rakennustyötehdas, Finland, 1933-35.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
371. Russel Wright, skål "Oceana", USA. Alva & Gunnar Myrdals samling.
371. Russel Wright, skål "Oceana", USA. Alva & Gunnar Myrdals samling.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
460. skrivbord, "NK Hantverk", Nordiska Kompaniet, 1954.
460. skrivbord, "NK Hantverk", Nordiska Kompaniet, 1954.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
458. Carl-Axel Acking, & Sven Hesselgren, taklampa, Asea, 1940-tal.
458. Carl-Axel Acking, & Sven Hesselgren, taklampa, Asea, 1940-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
387. vägglampetter, ett par, Swedish Grace, 1920-30-tal.
387. vägglampetter, ett par, Swedish Grace, 1920-30-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
474. Hans Bergström, plafond, modell "82", ateljé Lyktan, 1940-50-tal.
474. Hans Bergström, plafond, modell "82", ateljé Lyktan, 1940-50-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
445. Bruno Mathsson, taburett, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1965.
445. Bruno Mathsson, taburett, Firma Karl Mathsson, Värnamo, 1965.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
479. Bengt Ruda, "Cavelli", fåtölj, Ikea, 1958-59.
479. Bengt Ruda, "Cavelli", fåtölj, Ikea, 1958-59.
Klubbat pris 
155 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

91. Caroline Schlyter, barnstol, "Lilla m", Forsnäs Form 1990-tal.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
3 500
 
SEK
ditt bud
3 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
3 500 SEK