Kan inte nå servern

Important Winter Sale 645

Auktion Live 7–9 december, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Visning 1–6 december, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppettider vardagar kl 11–18, helg kl 11–16

Se auktionsschema

Var god notera Om du avser att bjuda för ett belopp som överstiger 3 miljoner kronor kan ett specialgodkännande via bankreferens krävas. Mejla validation@bukowskis.com för att bli godkänd på denna budnivå.

 
1151 föremål
947. Vas, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke.
947. Vas, porslin. Sen Qingdynasti med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1094. Vas, porslin. Sen Qingdynasti omkring 1900.
1094. Vas, porslin. Sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1154. Vas, porslin. Troligen Republik, med Qianlongs märke.
1154. Vas, porslin. Troligen Republik, med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1004A. Vaser, ett par, lack. Qingdynastin (1644-1912).
1004A. Vaser, ett par, lack. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1079. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1079. Vaser, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1118. Vaser, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
1118. Vaser, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
877. Vaser, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
877. Vaser, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1088. Vaser, två stycken, porslin. Qingdynasty, 1700-/1800-tal.
1088. Vaser, två stycken, porslin. Qingdynasty, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
943. Vaser, två stycken, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
943. Vaser, två stycken, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1077. Vaser/lampor, ett par, porslin. Qingdynastin, cirka 1800.
1077. Vaser/lampor, ett par, porslin. Qingdynastin, cirka 1800.
Klubbat pris 
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
455. Verdura armband 14K guld.
455. Verdura armband 14K guld.
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
758. Vicke Andrén, Liggande manlig modellakt.
758. Vicke Andrén, Liggande manlig modellakt.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1097. Vinkanna, biskviporslin. Qingdynastin, 1800-tal.
1097. Vinkanna, biskviporslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
393. WA Bolin brosch "Vårbrosch".
393. WA Bolin brosch "Vårbrosch".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
391. WA Bolin korgbrosch 18K guld och emalj, design Barbro Littmarck.
391. WA Bolin korgbrosch 18K guld och emalj, design Barbro Littmarck.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1000. Weiqiaskar med lock, ett par, hardwood, Kina.
1000. Weiqiaskar med lock, ett par, hardwood, Kina.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
552. Wilhelm Dahlbom, Gata i Menton.
552. Wilhelm Dahlbom, Gata i Menton.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
589. Wilhelm von Gegerfelt, Kanalmotiv, Venedig.
589. Wilhelm von Gegerfelt, Kanalmotiv, Venedig.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
658. Wilhelm von Gegerfelt, Torg i Venedig.
658. Wilhelm von Gegerfelt, Torg i Venedig.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
612. Willem van Mieris Efter, Bråkstaken.
612. Willem van Mieris Efter, Bråkstaken.
Klubbat pris 
29 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
805. Woldemar Hau Tillskriven, Porträtt av en ung kvinna vid ett fönster.
805. Woldemar Hau Tillskriven, Porträtt av en ung kvinna vid ett fönster.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
955. Wu Shixian (1865-1919), akvarell på papper.
955. Wu Shixian (1865-1919), akvarell på papper.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
522. Yngling i grön justacorpe.
522. Yngling i grön justacorpe.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
893. Ytterfoder, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
893. Ytterfoder, cloisonné. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1104. Ytterfoder, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
1104. Ytterfoder, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1143. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
1143. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
948. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
948. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1100. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
1100. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1041. Zhenwu, blanc de chine/dehua. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
1041. Zhenwu, blanc de chine/dehua. Sen Mingdynasti, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
637. Öyvind Fahlström, "ADE-LEDIC-NANDER I".
637. Öyvind Fahlström, "ADE-LEDIC-NANDER I".
Klubbat pris 
4 300 000 SEK
Utropspris
2 500 000 - 2 800 000 SEK
636. Öyvind Fahlström, "Bauerninselstoff".
636. Öyvind Fahlström, "Bauerninselstoff".
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK