Modern Art + Design 652

Avhämtning

Ingen utlämning erbjuds 18 november till 23 november.

Öppettider
Kundservice: 08-614 08 00, info@bukowskis.com

47 föremål
149. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1973,
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
153. Berndt Friberg, vas, Gustavsbergs studio 1964.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
189. Pablo Picasso, "Pichet têtes', kanna, Madoura, Vallauris, efter 1953, A.R. 221.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
258. Estrid Ericson, vas, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1926.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
275. Axel Einar Hjorth, spegel, "Record", Nordiska Kompaniet, 1934.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
282. Axel Einar Hjorth, skåp, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
283. Axel Einar Hjorth, pall "Skoga", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
287. Axel Einar Hjorth, bord "Lovö", Nordiska Kompaniet, 1930-tal.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
290. Axel Einar Hjorth, soffa, "Utö", Nordiska Kompaniet 1930-tal.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
299. Nordiska Kompaniet, fåtölj, 1930-40-tal.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
300. Nordiska Kompaniet, bord "Lovö", ca 1941.
Klubbat pris
46 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
313. Spegel, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
328. Otto Schulz, fåtölj, Boet, Swedish Modern 1940-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
329. Otto Schulz, skåp, ”Paradiset”, Boet, Göteborg, 1952.
Klubbat pris
360 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
334. Fröseke, spegel, 1900-talets mitt, Swedish Modern.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
460. matta, rölakan, ca 239 x 177 cm, signerad Agda Österberg.
Klubbat pris
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK