Släpp in våren

857 föremål
KARMSTOLAR, 4 st, allmoge, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TÄNDSTICKSHÅLLARE, 2 st, 1900-tal,
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPLATEAU, mässing och glas.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, marmor, modern tillverkning.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SVEN MARKELIUS, stolar, 4 st, "Orkesterstolen".
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FRIEDL HOLZER-KJELLBERG, vas, risporslin, Arabia.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, möjligen Nordiska Kompaniet, 1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ENRICO BAJ, blandteknik, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
MONICA BACKSTRÖM, fat, glas.
Utropspris
2 000 SEK
STOL, Fischer, 1900-talets början.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGLAR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
BORSLAMPA, metall, 1960-tal.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅLAR, 2 st, lergods, 1800-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TOBIA SCARPA, fat, metall, för Morellato, Italien.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, kanna, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VÄRMEHUV, fajans, 1700-tal.
VÄRMEHUV, fajans, 1700-tal.
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Fagerhults Sweden.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, rölakan, ca 232 x 147  cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LARS NORRMAN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JULES SCHYL, Rödkrita, signerad och daterad febr. 1943.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fotoböcker, 11 st, Walker Evans.
Klubbat pris
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JACK SANGWILL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
VÄGGLAMPA, 1960-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
BOK, 4 vol, Marc Chagall.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
DÄCKSTOL, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANNA, DOSA med LOCK, samt URNA, lergods. Songdynastin.
Klubbat pris
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
COCKTAILSHAKER, silver, C G Hallberg, Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
458 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EKBERG, stengods vaser 3 st, Gustavsberg.
Klubbat pris
3 225 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Art deco, tenn, 1930-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHAN JOHANSON, teckning, signerad.
Klubbat pris
1 105 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS,lergods,  Sawankhalok, Thailand. 1500-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, Garali, Alingsås, 1980-tal,
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, stengods, Rörstrand, 1940-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARL LINDSTRÖM, vas, Rörstrand, 1900-talets början.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1916.
Klubbat pris
3 275 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅLFAT, sterlingsilver, Gerorg Jensen Danmark.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK