Släpp in våren

857 föremål
ERICH OCH INGRID TRILLER, vas, stengods, Tobo.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 172 x 125 cm.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, Boréns, 1980-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PAAVO TYNELL, kandelaber, 1960-talets slut.
Klubbat pris
150 EUR
Utropspris
300 EUR
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARNKARMSTOL samt PALL 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VITRINSKÅP, England, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, vaser, 3 st, stengods, Gustavsberg.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 2 st, formgivna 1932-33.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WILLIAM STENBERG, assietter, 12 st, Gullaskruf, glas.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TOINI MUONA, fat, Arabia, Finland.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALVAR AALTO, PALLAR, ett par, "60", Artek 2008.
Klubbat pris
240 EUR
Utropspris
400 EUR
LAGE LINDELL, litografi, provtryck.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CYKEL, Rambler, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
DAGBÄDD, skandinavisk formgivare, 1950/60-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL, keramik. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, troligen Italien, 1960/70-tal.
Klubbat pris
494 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖKELSEKAR, porslin, Qingdynastin, sent 1800-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BORDS/GOLVLAMPA, sent 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SPEGEL, venetiansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1900-tal.
BORD, 1900-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOL. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KONSOLBORD, FIAM, glas. 2000-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PABLO PICASSO, EFTER, torrnålsetsning, tryckt signatur.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VAS, lergods, Persien, 1200-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅL, lergods. Nordöstra Persien, Nishapur.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC ERICSON, handspegel, Firma Svenskt Tenn, 2012.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SEVERINGSVAGN, art deco, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKULPTUR, porslin, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, skål, stengods, "Veckla", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, hummertallrikar, 6 st, glas, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, ett par, 1960-tal.
SOFFBORD, ett par, 1960-tal.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VILSTOL, "Karlskrona", Ikea, sent 1900-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BORDSPLATEAU/BRICKA, glas och mässing, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", 1974.
Klubbat pris
3 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YNGVE EKSTRÖM, stolar, 4 st, "Gracell", Gemla.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALVAR AALTO, bordsskiva, Artek 1960/1970-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
200 EUR
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
1 513 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, Uppsala-Ekeby, 1960/70-tal.
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
2 422 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TOBIA SCARPA, vas, metall, för Morellato, Italien.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ESTRID ERICSON, tillskriven. Spegel, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILHELM KÅGE, vas, stengods, "Argenta", Gustavsberg.
Klubbat pris
1 001 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HENRI MATISSE, efter färglitografi.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAURI ALMARI, BORDSLAMPA, Idman, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
221 EUR
Utropspris
300 EUR
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, 295 x 205 cm.
MATTA, Marocko, 295 x 205 cm.
Klubbat pris
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK