Släpp in våren

857 föremål
SPEGEL, tenn och mässing, 1930-tal,
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, art deco, 1900-talets början.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORTRÄTTBYST parian Gustavsberg 1870-75.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
WIWEN NILSSON, fat, tenn, Ystad Tenn, 1934.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIC LÖFMAN, skål, silver, MGAB, Uppsala, 1972.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, sputnik-modell. 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VAS, tenn, GAB Stockholm 1938.
Klubbat pris
1 050 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKRIVBORD "Ideal"  NK verkstäder 1934.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ETT PAR TRÄDGÅRDSURNOR, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TORA VEGA HOLMSTRÖM, pastell monogramisgnerad.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOLSÄNG, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1950-tal.
FÅTÖLJ, 1950-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANDFAT Höganäs 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATS BORGSTRÖM, fat, glas, Orrefors, signerad.
Klubbat pris
551 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal gjutjärn.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HYLLA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 950 SEK
Utropspris
3 000 SEK
XAVIER PANCHARD, stolar, 4 st, Tolix stol A, 2000-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1930-tal.
SOFFBORD, 1930-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VASER, 3 st, glas, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GILLIS LUNDGREN, fåtölj, "Bohem", IKEA, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 188 x 160.
MATTA, Marocko, ca 188 x 160.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa "Samspel", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL Art Deco, 1920 / 30-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
UTDRAGSSOFFA, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 250 x 149 cm.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EWALD DAHLSKOG, vas, stengods, Bo Fajans.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL MALMSTEN, pall, "Visingsö",
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MATTA, kelim, Veramin, 240 x 156 cm.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, troligen 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPOR, ett par, Funkis-stil, omkring år 2000.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPOR, 3 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGAR, 2 st, omkring år 1900.
Klubbat pris
3 801 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, 4 st, Thonet-stil, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
655 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERMAN FOGELIN, vas, stengods, osignerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, sputnik-modell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STOLAR, 4 st, "Ole", IKEA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HYLLA, rund form, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
REY URBAN, skål, silver. För SEB. Stockholm, 2007.
Klubbat pris
1 351 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GEORGES BRAQUE, etsning, signerad och numrerad 43/50.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SIRI DERKERT, porslinstallrik, unik, Gustavsberg.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RÖKELSEKAR, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL Palwa (Palme & Walter), Tyskland, omkring 1970.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANDY WARHOL, efter, serigrafi, "Four Flowers", osignerad.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPAGNEVISP, 18K guld.
CHAMPAGNEVISP, 18K guld.
Klubbat pris
2 621 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CAFÉBORD, 1930-tal.
CAFÉBORD, 1930-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅL, tenn, Firma Svenskt Tenn, 1924.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
YNGVE BLIXT, vas, stengods, Höganäs, signerad.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GAETANO SCIOLARI, taklampa Italien 1970-tal.
Klubbat pris
2 755 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TORE AHLSÉN, golvlampa, "Napoleon vid Nilen", Gärsnäs.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KANNA, tenn, GAB, Stockholm 1933.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SOFFBORD, 1920-/30-tal, möjligen Bodafors.
Klubbat pris
951 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK