Släpp in våren

857 föremål
GUNGSTOL, Thonetmodell, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MONTERSKÅP, omkring 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, tekanna, stengods, Gustavsberg studio.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GEORGES BRAQUE, efter, utställningsaffisch.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HANS J WEGNER, SÄNGSKÅP, 1960 / 70-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLAMPA, modell A330S, metall, Artek, 2000-tal.
Klubbat pris
225 EUR
Utropspris
300 EUR
LAMPFOT, glas.
LAMPFOT, glas.
Klubbat pris
710 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KELIM, orientalisk, ca 285 x 200 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Kelim, orientalisk, ca 345 x 260 cm.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VICKE LINDSTRAND, vas, lergods, Upsala-Ekeby.
Klubbat pris
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vaser/kannor, 2 st, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF EKBERG, vas, stengods, Gustavsberg, 1921.
Klubbat pris
3 925 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, orientalisk, ca 295 x 77 cm.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIC LÖFMAN, vas, silver, MGAB, Uppsala 1986.
Klubbat pris
1 004 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARIN NILSON, skulptur signerad och daterad 1930.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, kelim, 339 x 258 cm.
MATTA, kelim, 339 x 258 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GUNNAR CYRÈN, skulptur av tenn, 1980-/90-tal.
Klubbat pris
2 825 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PRYDNADSÄGG, 24 st, sten, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
725 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ULF LUNDELL, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, 1920/30-tal.
SPEGEL, 1920/30-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GOLVLAMPA, keramik, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 035 SEK
Utropspris
1 500 SEK
VICTOR VASARELY, serigrafi signerad och numrerad, 44/200.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
FÅTÖLJ, 1900-talets början.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOSOR 2 st, silver 1804 resp 1809.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SIDOBORD, 2 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTA, kelim, 166 x 125 cm.
MATTA, kelim, 166 x 125 cm.
Klubbat pris
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANGEL PAZMINO, KARMSTOL, 1960-tal,
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
INGVAR HILDINGSSON, pall, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVALMPA, 1950-tal.
GOLVALMPA, 1950-tal.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
BARSKÅP/SKÅP, 1930-/40-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPOR, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SOFFBORD, 1970-tal.
SOFFBORD, 1970-tal.
Klubbat pris
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, art déco, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MAN RAY, etsning, signerad och numrerad 65/99.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
BÄNK, allmoge, daterad 1813.
Klubbat pris
6 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TOINI MUONA, FAT, keramik, signerat TM Arabia.
Klubbat pris
241 EUR
Utropspris
600 EUR
ERIK WÖRTZ, stolar, ett par, "Danske", IKEA, 1960-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft,
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TRÄDGÅRDSGRUPP, 2 delar, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SITTGRUPP,  4 delar, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Tyskland, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 150 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARNE JACOBSEN, karmstol, "Sjuan", Fritz Hansen, Danmark,
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JAN JOHANSSON, vas, glas, Orrefors Gallery -90.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 282 x 266 cm.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 1900-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-tal.
FÄLLBORD, 1800-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 2+2, Ligna, Tjeckoslovakien, 1900-tal,
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klubbat pris
2 602 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 6 st 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
STIG LINDBERG, VAS, stengods Gustavsberg Studiohand.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK