Duka med stil

Vintageföremål för en personlig dukning

955 föremål
GOLVLJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KANDELABER MED SKÅL, tenn, CG Hallberg, 1930.
Klubbat pris
2 375 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VINGLAS, 7 st, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GRYTA, järn, 1800-tal.
GRYTA, järn, 1800-tal.
Klubbat pris
1 350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, Rörstrand. 1960-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRICKA, nysilver, Sheffield, England 1900-tal.
Klubbat pris
651 SEK
Utropspris
1 500 SEK
THOMAS ERIKSSON, bord, ”Bermuda”, Asplund,
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FILTAR, ett par, Guatemala.
FILTAR, ett par, Guatemala.
Klubbat pris
670 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FILTAR, ett par, Guatemala.
FILTAR, ett par, Guatemala.
Klubbat pris
611 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KUVERTTALLRIKAR, 8+3 st, mässing, 1900-tal.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STOLAR, 4 st, märkta Thonet.
STOLAR, 4 st, märkta Thonet.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFEKANNA K C HERMANN, Köpenhamn 1912. Ca 570g.
Klubbat pris
1 807 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRICKA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
115 EUR
Utropspris
200 EUR
FÅTÖLJER, ett par, 1960-70-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KAFFE OCH TESERVIS 5 dlr silver 800/1000.
Klubbat pris
7 651 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TRÄDGÅRDSSOFFA, Byarum, sent 1800-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, slätväv, ca 287 x 250 cm.
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BESTICKSERVIS, 194 delar, dirigold, 1900-tal.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SERVISDELAR, 20 st, porslin, Herend, 1900-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SLAGBORD, sent 1700-tal.
SLAGBORD, sent 1700-tal.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RÄKSKÅLAR, 24 st, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL, 6 st stämpelmärkta; Ligna, 1900-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOPPSLEV, silver, Moskva 1897.
Klubbat pris
169 EUR
Utropspris
200 EUR
MATTA, nordvästpersisk, 218 x 159 cm.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 7+1, Cosmos och Thonet.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Thonet-stil 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KORGSTOL 1900-tal.
KORGSTOL 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ELIS BERGH, glasservis 46 delar "Elvira Madigan" Kosta.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, transition, 1600-tal.
Klubbat pris
2 209 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SELTERGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795).
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
TRÄDGÅRDSURNA, 1900-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPAGNEKUPOR, 11 st, Rosenthal, sent 1900-tal.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SÅSSKÅL PÅ FAT, silver, Stockholm, 1823-6.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
COASTER SAMT FAT, silver.
COASTER SAMT FAT, silver.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Kelim Anatolisk, ca 246 x 170 cm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
SERVERINGSVAGN, 1900-tal.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, fajans. Italien/Spanien, 1700-tal.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
URNOR, ett par, porslin. Japan, Genroku, 1700-tal.
Klubbat pris
4 401 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, soumak, 183 x 118 cm.
MATTA, soumak, 183 x 118 cm.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
POKALER, 2 st, silver, Borgila, Stockholm, 1999 samt 2000.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv, 300 x 260 cm.
MATTA, slätväv, 300 x 260 cm.
Klubbat pris
5 305 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VINGLAS, 12 st, "Antik", Reijmyre Glasbruk.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KELIM, orientalisk, ca 245 x 190 cm.
Utropspris
5 000 SEK
FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAZZA, brons, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, mässing, 1700-tal.
Klubbat pris
1 990 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
DURKSLAG, mässing, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GRUVLYKTOR, 2 st, järn och brons, 1800-tal.
Klubbat pris
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, slätväv. Ca 280 x 200 cm.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
500 EUR
VASER, 2 st, Meissen, ca 1930-talet.
Klubbat pris
35 EUR
Utropspris
150 EUR
DRICKSGLAS, 16, st, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR