Sommarbröllopens tid

342 föremål
INGEBORG LUNDIN, vas, glas, ariel, Orrefors, signerad.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JONAS FRÖDING, skulptur signerad patinerad brons.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR ett par, mässing,   1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGLAR, ett par, senempire, 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, mässing, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
H MULLER, skål på fot, silver, Stockholm, 1921.
Klubbat pris
1 801 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PLATINATACKA, platina 999,  31,2 g.
Klubbat pris
8 800 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GUNNAR CYRÉN, bestick "Nobel", 13+13+13+12 st, Yamazaki.
Klubbat pris
6 100 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BRICKA, tenn Astrid M Aagesen, Helsingborg, 1928.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFESERVIS, silver, 3 delar, GAB AB, 1932-33, 1330g.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MORTEL, porfyr.
MORTEL, porfyr.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SUPKOPPAR, 8 st, sterlingsilver, svenska stämplar, 1979.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK