Den nya romantiken

127 föremål
JAN PIERRE VICTOR VAN LOOY, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JEF LAMBEAUX, efter. Byst, gips, signerad Jef Lambeaux.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANDERS TRULSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk.
Klubbat pris
1 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLES LESLIE, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FERDINAND FAGERLIN, olja på duk, signerad Ferd. Fagerlin.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EMIL NÄSVALL, skulpturer, 4 st, gips,
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR ZETTERSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS ERIK ERIKSSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LINDORM LILJEFORS, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARTOR/GRAVYRER, 2 st 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-TAL, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, olja på duk, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
660 SEK
Utropspris
1 500 SEK
CARL AUGUST FAHLGREN, olja på duk, ej signerad.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MINIATYRMÅLNING, kopia efter Antoine Vestier, gouache.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RUPERT STEVENS, akvarell, signerad.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BERTIL GADÖ, gouache signerad och daterad 45.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK