Inred sommarhuset

31 föremål
SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
600 EUR
STOLAR, 6 st, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
300 EUR
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
400 EUR
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
SKÅPSÄNG, allmoge, 1800-tal,
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
500 EUR
GOLVUR, Finland 1800-tal.
GOLVUR, Finland 1800-tal.
Klubbat pris
810 EUR
Utropspris
300 EUR
KISTA, allmoge, 1700-tal.
KISTA, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
485 EUR
Utropspris
250 EUR
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.
Klubbat pris
80 EUR
Utropspris
200 EUR
KISTA, allmoge, Sverige 1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
200 EUR
HÖRNSKÅP, allmoge, 17/1800-tal.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
KISTA, barock, daterad 1788.
KISTA, barock, daterad 1788.
Klubbat pris
70 EUR
Utropspris
250 EUR
Gungstol.
Gungstol.
Klubbat pris
30 EUR
Utropspris
150 EUR
FLASKOR, 2 st, glas, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, Rättvik, omkring år 1800.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
SKRIN, allmoge, 1700-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, allmoge, Hälsingland, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VEDLÅR, 1800-tal.
VEDLÅR, 1800-tal.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
SLAGBORD, allmoge 1800-ttal.
Klubbat pris
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIN 2 st samt SVEPASK 17/1800-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, allmoge, 18/1900-tal.
BORD, allmoge, 18/1900-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Soffa, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
476 EUR
Utropspris
500 EUR
STOLAR ett par 1800-talets mitt.
Klubbat pris
2 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BÄGARE SAMT KUTTING, allmoge, omkring år 1800.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DALAHÄST, omkring år 1900.
DALAHÄST, omkring år 1900.
Klubbat pris
6 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STOLAR, 5 st, Järvsö, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, 1700-tal.
SKÄNK, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK