Asian decorative sale

11 föremål
KORG Vietnam 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STÄLL  23 st Kina 1900-tal.
STÄLL 23 st Kina 1900-tal.
Klubbat pris
1 988 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGURINER 7 st Kina 1900-tal nefrit.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
UTAGAWA SADAKAGE, kolorerat träsnitt, 1840-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
247 EUR
Utropspris
200 EUR
KUNISADA TSUNODA (TOYKUNI III) kolorerat träsnitt 1850-tal.
Klubbat pris
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FIGURIN, silver, Kina tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
40 EUR
Utropspris
150 EUR
SKULPTUR, soapstone, Kina 1900-tal.
Klubbat pris
55 EUR
Utropspris
150 EUR
PLAKETT, porslin. Japan, 1900-tal.
Klubbat pris
3 611 SEK
Utropspris
3 000 SEK