Vårens Klassiska F163

120 föremål
190. Torsten Wasastjerna, "FLICKA I PROFIL".
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
235. Onni Oja, SOMMARKVÄLL I BRUNSPARKEN.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
277. Onni Oja, NATTLIG HAMN.
277. Onni Oja, NATTLIG HAMN.
Klubbat pris
700 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
173. Ilmari Aalto, "STILLEBEN MED FLASKOR".
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
244. ELIAS MUUKKA, olja på duk, sign. och dat. -24.
Klubbat pris
Utropspris
800 - 1 000 EUR
264. Tyko Sallinen, SYDEUROPEISKT LANDSKAP.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
187. Emil Wikström, "I FAMNEN".
Klubbat pris
Utropspris
800 - 1 200 EUR
247. Dora Wahlroos, KÅRLAX.
247. Dora Wahlroos, KÅRLAX.
Klubbat pris
1 200 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
249. Woldemar Toppelius, SOMMARLANDSKAP.
Klubbat pris
780 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
269. Rudolf Åkerblom, "HÖGSOMMAR I NYLAND".
Klubbat pris
500 EUR
Utropspris
700 - 800 EUR
246. Louis Sparre, SOLNEDGÅNG I FINSKA SKÄRGÅRDEN.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
700 - 1 000 EUR
245. Mikko Oinonen, LANDSBYGD.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
700 - 1 000 EUR
256. Hugo Simberg, "POST FESTUM".
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
185. Matti Haupt, VAKNANDE.
185. Matti Haupt, VAKNANDE.
Klubbat pris
650 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
183. Matti Haupt, MAN MED HACKA.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
181. Matti Haupt, VEDHUGGARE.
181. Matti Haupt, VEDHUGGARE.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
252. Helene Schjerfbeck, MANSSTUDIE.
Klubbat pris
550 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
265. Ester Helenius, "KATEDRALENS FÖNSTER".
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
184. Jyrki Sailo, STRIDSSÄNDEBUDET.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR