Klassiska F183

317 föremål
ARMBAND, rosenslipade diamanter, 14K (56) guld. Vilnius 1848.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 600 - 1 800 EUR
GOLVURNA, porslin, Imari Japan, 1700-tal.
Utropspris
800 - 1 000 EUR
FREDRICK GOODALL, BRÖLLOPSSCEN.
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR
SPEGEL, empire, signerad av J.M.Berg Göteborg 1800-talets början.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
OSCAR KLEINEH, AFTONRODNAD I VIKEN.
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
ARMBAND, briljantslipade diamanter, 18K guld, helsingfors 1966.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
1 400 - 1 600 EUR
ETT PAR FRANSKA BORDSLAMPOR, brons, 1800-tal.
Klubbat pris
1 000 EUR
Utropspris
1 400 - 1 800 EUR
ALBERT EDELFELT, "BLOMMANDE TRÄD PÅ HAIKO".
Utropspris
50 000 - 70 000 EUR
MARCUS COLLIN, VATTENBÄRERSKA I SKYMNINGEN.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
FRANCESCO ALBANI, TILLSKRIVEN, LEKANDE BARN.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
KRUKA MED FAT, IRIS, Alfred W. Finch ca 1900.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
NICOLAI KLODT, LANDSKAP MED KYRKA.
Utropspris
15 000 - 18 000 EUR