Selected Classics Helsinki F192

27 föremål
SKOPA, silver och emalj, Gustav Klingert, Moskva 1892.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
350 - 400 EUR
TOILETTESPEGEL, silver, F Lorie, Moskva 1899-1908.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
KAFFEKANNA, silver Petter Eneroth, Stockholm 1791.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
SOPPSLEV, silver, Gratchev, S:t petersburg 1908-17.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
SALTKAR, Ryssland, Sankt Petersburg 1790-tal.
Klubbat pris
640 EUR
Utropspris
750 - 800 EUR
LJUSTAKAR ETT PAR, silver, Louis XV 1700-tal.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
SOCKERSKÅLAR ETT PAR, gustavianska, Olof Hellbom, Stockholm 1799.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
SALTKAR OCH SKED, silver och emalj, Moskva 1898-1917.
Klubbat pris
421 EUR
Utropspris
350 - 400 EUR
BRICKA, silver, London 1765.
BRICKA, silver, London 1765.
Klubbat pris
860 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
SAMOVAR, silver, Anders Wilhelm Felixsson, Lovisa 1851.
Klubbat pris
1 752 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
SAMOVAR, silver, Anders Wilhelm Felixsson, Lovisa 1857.
Klubbat pris
2 101 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
BÄGARE, silver, 1800-talets mit.
Klubbat pris
400 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
BRICKA, silver, Tyskland, 1800-talets slut.
Klubbat pris
940 EUR
Utropspris
900 - 1 200 EUR
KANDELABRAR, ETT PAR, silver, finska importstämplar Helsingfors 1926.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
SAMOVAR, silver, Khlebnikov, Moskva 1899-1908.
Klubbat pris
18 200 EUR
Utropspris
10 000 - 15 000 EUR