Helsinki Spring Sale F196

27 föremål
AINO AALTO, skåp, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
TAPIO WIRKKALA, soffbord, Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, dörrhandtag, Valaistustyö.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, fåtölj modell 418, Haimi 1960-talets slut.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, fåtölj,  Aulanko-modellen formgiven 1939.
Klubbat pris
2 900 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, fåtöljer, ett par "Remmi", Avarte 1970-talets slut.
Klubbat pris
1 650 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
GIO PONTI, soffa, tillverkad av Asko 1957-1959.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
GIO PONTI, fåtöljer, ett par, för Asko 1957-1959.
Klubbat pris
4 900 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
LASSE OLLINKARI, fåtöljer, ett par, 1948.
Klubbat pris
3 000 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
ALVAR AALTO, pallar, 4 st, modell X602, Artek 1970-tal.
Klubbat pris
1 851 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

795. Isaac Grünewald, Stilleben med amaryllis.
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
Budhistorik
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
Fair warning
190 000

ditt bud
185 000

ditt bud
Fair warning
180 000

ditt bud
175 000

ditt bud
Fair warning
170 000

ditt bud
165 000

ditt bud
Fair warning
160 000

ditt bud
Fair warning
155 000

ditt bud
150 000

ditt bud
145 000

ditt bud
Aktuellt bud:
200 000 SEK