Helsinki Design Sale F198

15 föremål
ELIEL SAARINEN, MÖBLEMANG, 4 delar.
Klubbat pris
600 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, SITTGRUPP, 6 delar, Haimi, Finland 1970-tal.
Klubbat pris
7 100 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, Soffbord, Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 300 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, Bordsskiva, Asko, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
ANTTI NURMESNIEMI, soffbord, för G. Söderström 1980-tal.
Klubbat pris
920 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR