Nordic Design Sale F205

Auktion: 9 − 25 april, online.
Adress: Mastgatan 4-6, 00160 Helsingfors

309 föremål
Paavo Tynell & Gunnel Nyman, Taklampa, Taito, Finland 1930-tal.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
Alfred William Finch, vas, Iris Finland omkring år 1900.
Klubbat pris
1 077 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Relief, Artek 1960-tal.
Relief, Artek 1960-tal.

Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Paavo Tynell, skål, brons, Taito.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 200 - 1 400 EUR
Helky Juvonen, Armband, 14K guld. Westerback, Helsingfors 1972.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Fåtöljer ett par, 1950-tal.
Fåtöljer ett par, 1950-tal.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
5 000 - 7 000 EUR
Takkrona, Murano, Italien 1960/1970-tal.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

743. Lynn Chadwick, ”Winged Figures".
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
Budhistorik
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
210 000

ditt bud
200 000

ditt bud
195 000

ditt bud
Aktuellt bud:
270 000 SEK