Bukowskis Julauktion S195

12 föremål
128. ROCK. Broderat siden. Längd 134 cm. Kina omkring 1900.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
216. MATTA. Semiantik/Old Azerbadjan. 212 x 122 cm.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
241. MATTA. Semiantik Baotou. 175,5 x 198 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
476. MATTA. Old Silke Ghom. 205 x 139 cm.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
345. MATTA. Maskingjord med lugg. Omkring 1920-1930. 410,5 x 291,5 cm.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
434. MATTA. Semiantik Kaukas. 150,5 x 87,5 cm.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
629. KAFTAN, Indien, 1900-talets början.
Klubbat pris
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
542. ROCK, Kina 1900-talets början.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
54. KIMONOS, 2 st, Japan, 1900-talets början.
Klubbat pris
Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
196. MATTA. Semiantik Kirman. 321 x 242,5 cm.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
738. MATTA. Semiantik Baotou. 96,5 x 171,5 cm.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
678. VÄVNAD. Rölakan. 117 x 169. Signerad BR Wiklund.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK