SPEGELLAMPETTER, ett par, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Bronserade spegellampetter med dekor av pastellage. Ljusarmar av mässing, för två ljus vardera. Ca 60 x 62 cm vardera.

Slitage, senare bronsering och glas.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

121. Iskandar Jalil, urna, chamotterat stengods, Singapore 1970-80-tal.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
15 000

ditt bud
Aktuellt bud:
15 000 SEK