Johan Åkerblad

(Sverige, 1728-1799)
Johan Åkerblad
(Sverige, 1728-1799)

SPEGEL, signerad Johan Åkerblad, verksam 1758-1799

Förgylld och bronserad. Tudelad glas. Brännmärkt "IÅ". Krönt av krona. Genombrutet krön med bandrosett och lagerkrans. Höjd 130. Bredd 53 cm.

Senare bronsering. Senare glas. Repor och märken.

Utropspris
10 000 SEK