Madeleine Pyk – en samling F769

235 föremål
Margrete Sörensen Utan titel.
1 tim 13m
Margrete Sörensen Utan titel.
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ola Billgren, "By".
1 tim 17m
Ola Billgren, "By".
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord Art Deco 1900-talets första hälft.
1 tim 29m
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp 1800-talets första hälft.
1 tim 31m
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordspendyl Sen-empire 1800t-talets mitt.
1 tim 33m
1 650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, Orrefors.
1 tim 43m
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sven X:et Erixson, Byväg.
1 tim 51m
Sven X:et Erixson, Byväg.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Roland Wilhelmsson, matbord, 1970-tal.
1 tim 57m
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Staffan Nihlén, Höstlandskap.
2 tim 1m
Staffan Nihlén, Höstlandskap.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Uno Vallman, utan titel.
2 tim 3m
Uno Vallman, utan titel.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hugo Zuhr, Landskap Skåne.
2 tim 7m
Hugo Zuhr, Landskap Skåne.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Emelie Björck, Utan titel.
1d
Emelie Björck, Utan titel.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, Art Deco, 1900-talets första hälft.
1d
1 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1800-talets slut/1900-talets början.
1d
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta rya "Estrad" Taberg maskinsydd ca 238x164 cm.
1d
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Børge Mogensen, Stolar 2 st BM 87.
1d
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft.
1d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, Swedish modern, 1940-tal.
1d 1 tim
15 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Piedestaler, ett par, 1900-talets andra hälft.
1d 1 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fredrik Rohde, Utan titel.
2d 4 tim
Fredrik Rohde, Utan titel.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj Swedish Modern 1940-tal.
2d 4 tim
12 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ingegerd Torhamn, "Ljusspel".
2d 4 tim
Ingegerd Torhamn, "Ljusspel".
10 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Ring, 14K guld med pärla.
2d 5 tim
Ring, 14K guld med pärla.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
2d 5 tim
12 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Golvlampa, 1950-tal.
2d 5 tim
Golvlampa, 1950-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jakob Kulle, Interiör.
2d 5 tim
Jakob Kulle, Interiör.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa 1930/40-tal.
2d 5 tim
Bordslampa 1930/40-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffbord, 1900-talets andra hälft.
2d 5 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, Plunta.
2d 5 tim
Louis Vuitton, Plunta.
1 555 SEK
Utropspris
4 000 SEK