Madeleine Pyk – en samling F769

310 föremål
Paraplyställ, omkring år 1900.
6d 11 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
11 tim 28m
Per B. Sundberg, Utan titel.
2 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ragnar Person, "Hemfärden".
4d 9 tim
Ragnar Person, "Hemfärden".
12 501 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Rune Hagberg, "Objekt".
3d 12 tim
Rune Hagberg, "Objekt".
8 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
4d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skåp, 1700-tal.
4d 9 tim
Skåp, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, allmoge, 1800-talets mitt.
6d 11 tim
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sten Eklund, "Utsikt - collage".
6d 10 tim
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stig Lindberg, vas, Gustavsbergs Studio.
3d 9 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Lindberg, väggplakett, Gustavsberg.
3d 10 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, 1940-tal.
1d 12 tim
Taklampa, 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tora Vega Holmström, "Sittande kvinna".
1d 11 tim
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Uno Vallman, Fiskeläge.
4d 14 tim
Uno Vallman, Fiskeläge.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Uno Vallman, Snöigt landskap.
3d 9 tim
Uno Vallman, Snöigt landskap.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK