Vårens Klassiska 556

119 föremål
927. BERGERE, av Nicolas Blanchard (mästare i Paris 1738-1749). Louis XV.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
932. BERGERE. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
Klubbat pris
27 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
931. BERGERE. Frankrike, 1700-talets slut. Louis XVI.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
934. BERGERE. Frankrike, 1800-talets början. Empire.  I Jacob-Desmalters art.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
929. BERGERE. Gustaviansk.
929. BERGERE. Gustaviansk.
Klubbat pris
69 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
928. BERGERE. Louis XV.
928. BERGERE. Louis XV.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
930. BERGERER, ett par, av Pillot (mästare i Nîmes ca 1780). Louis XVI.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
908. BORD, av Lars E. Lindell (verksam i Köping 1818-1843).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
912. BORD. Italien 1800-tal.
912. BORD. Italien 1800-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
909. BORD. Mälardalen omkring år 1800.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
902. BORD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
859. BYRÅ, av Anders Hult (mästare i Stockholm 1767-73). Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
866. BYRÅ, av Anders Lundelius (mästare i Stockholm 1778-1823). Gustaviansk.
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
858. BYRÅ, av Christian Linning (mästare i Stockholm 1744-1779). Rokoko.
Klubbat pris
125 000 SEK
Utropspris
175 000 - 200 000 SEK
856. BYRÅ, av Christopher Tietze (mästare i Stockholm 1764-1791). Rokoko.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
857. BYRÅ, av Johan Neijber (mästare i Stockholm 1768-1795). Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
855. BYRÅ, av Lars Nordin (mästare i Stockholm 1743-1773). Rokoko.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
Klubbat pris
90 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
879. BYRÅ. Empire, 1800-talets början.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
878. BYRÅ. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
872. BYRÅ. Gustaviansk. Möjligen av Westring i Gränna.
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
868. BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
78 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
865. BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
869. BYRÅ. Gustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
88 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
871. BYRÅ. Jonas Hultstens art (mästare i Stockholm 1773-1794). Gustaviansk.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
876. BYRÅ. Sengustaviansk.
876. BYRÅ. Sengustaviansk.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
875. BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
58 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
873. BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
48 000 SEK
Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
874. BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
860. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
862. BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
863. BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
864. BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
913. CANTERBURY. England, 1800-tal.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
905. DAMARBETSBORD. Sengustavianskt.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
911. FÄLLBORD. Mälardalen omkring år 1800.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
910. FÄLLBORD. Mälardalen, 1700-talets slut.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
961. KARMSTOL. Danmark, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
960. KARMSTOL. Frankrike, 1700-talets första hälft. Régence.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
963. KARMSTOL. Frankrike, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
946. KARMSTOL. Gustaviansk.
946. KARMSTOL. Gustaviansk.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
947. KARMSTOL. Gustaviansk.
947. KARMSTOL. Gustaviansk.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
953. KARMSTOL. Gustaviansk.
953. KARMSTOL. Gustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
952. KARMSTOL. Gustaviansk. En senare kopia medföljer.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
937. KARMSTOL. Gustaviansk. Gripsholmsmodell.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
950. KARMSTOL. Gustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
939. KARMSTOL. Rokoko.
939. KARMSTOL. Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
940. KARMSTOL. Stockholmsarbete, 1700-talets mitt. Rokoko.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
938. KARMSTOLAR, ett par snarlika. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
29 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
941. KARMSTOLAR, ett par. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.
Klubbat pris
64 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
943. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska stockholmsarbeten.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
944. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska stockholmsarbeten.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
948. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska stockholmsarbeten.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
945. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska.
Klubbat pris
58 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
949. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
956. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
954. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
936. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska. Gripsholmsmodell.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
935. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska. Gripsholmsmodell.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
942. KARMSTOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
964. KARMSTOLAR, ett par. Troligen England, 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955. KARMSTOLAR, två mycket snarlika.  Gustavianska stockholmsarbeten.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
915. KONSOLBORD, ett par. Danmark, 1700-talets slut. Harsdorffs art.
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
916. KONSOLBORD, ett par. Stockholmsarbeten omkring 1780. Gustavianska.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
914. KONSOLBORD. Barock, 1700-talets början.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
917. KONSOLBORD. Gustaviansk stil, 1800-tal.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
918. KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
919. KONSOLBORD. Gustavianskt.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
920. KONSOLBORD. Sverige, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
894. MATBORD, tre delar. England, 1800/1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
893. POTTSKÅP. Gustavianskt.
893. POTTSKÅP. Gustavianskt.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
877. SEKRETÄR. Sengustavianskt stockholmsarbete.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
882. SKRIVBORD MED UPPSATS. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
52 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
885. SKRIVSKÅP. London, 1700-talets början.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
959. SKRIVSTOLAR, ett par. Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
892. SKÅP, utfört av Ernst Lundström samt Nils Kreuger 1897.
Klubbat pris
380 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
890. SKÅP. 1800-talets mitt.
890. SKÅP. 1800-talets mitt.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
889. SKÅP. Holland, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
924. SOFFA. Gustaviansk.
924. SOFFA. Gustaviansk.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
926. SOFFA. Gustaviansk.
926. SOFFA. Gustaviansk.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
925. SOFFA. Gustaviansk.
925. SOFFA. Gustaviansk.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
921. SOFFA. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
922. SOFFA. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

111. Ljuskrona, för fyra ljus, av Olof Westerberg (mästare verksam i Stockholm ca 1769-1811) daterad 1795, Gustaviansk.
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
Budhistorik
95 000

ditt bud
90 000

ditt bud
85 000

ditt bud
Fair warning
Fair warning
Fair warning
Fair warning
80 000

ditt bud
75 000

ditt bud
70 000

ditt bud
65 000

ditt bud
60 000

ditt bud
Aktuellt bud:
95 000 SEK