Kan inte nå servern

Important Winter Sale 613

 
1123 föremål
470. AUGUST HAGBORG, olja på duk, signerad Hagborg.
470. AUGUST HAGBORG, olja på duk, signerad Hagborg.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
1001. Cartier Art Deco cigarettetui 18K guld med svart emalj.
1001. Cartier Art Deco cigarettetui 18K guld med svart emalj.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
1078. Collier med runda briljantslipade diamanter total vikt ca 6.70 ct.
1078. Collier med runda briljantslipade diamanter total vikt ca 6.70 ct.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
55 000 - 60 000 SEK
89. STOLAR, tolv stycken, sengustavianska, 1700-talets slut.
89. STOLAR, tolv stycken, sengustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
55 000 - 65 000 SEK
342. Anna Palm de Rosa, Vy över Kungliga slottet, Stockholm.
342. Anna Palm de Rosa, Vy över Kungliga slottet, Stockholm.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
366. Jenny Nyström, Tipp tapp.
366. Jenny Nyström, Tipp tapp.
Klubbat pris 
140 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
161. VINKYLARE, ett par, England, 1825-40.
161. VINKYLARE, ett par, England, 1825-40.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1029. Tiffany ring med gammalslipade diamanter total vikt ca 4 ct.
1029. Tiffany ring med gammalslipade diamanter total vikt ca 4 ct.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
477. Jussi Mäntynen, "De moderslösa".
477. Jussi Mäntynen, "De moderslösa".
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
580. Johan Krouthén, Sommarlandskap.
580. Johan Krouthén, Sommarlandskap.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
471. August Hagborg, Fransk strandscen med musselplockare.
471. August Hagborg, Fransk strandscen med musselplockare.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
570. FLAMLÄNDSK KONSTNÄR, 16/100-TAL. Kermess.
570. FLAMLÄNDSK KONSTNÄR, 16/100-TAL. Kermess.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
512. Johan Krouthén, "Bohuslänskt landskap".
512. Johan Krouthén, "Bohuslänskt landskap".
Klubbat pris 
95 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
568. ITALIENSK KONSTNÄR, 1600-TAL. Capriccio.
568. ITALIENSK KONSTNÄR, 1600-TAL. Capriccio.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
18. KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
18. KONSOLBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
514. Johan Krouthén, "Sommarlandskap".
514. Johan Krouthén, "Sommarlandskap".
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
413. Anders Zorn, "Faun och nymf III".
413. Anders Zorn, "Faun och nymf III".
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
368. Jenny Nyström, Klapparna förbereds.
368. Jenny Nyström, Klapparna förbereds.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
35. MATSALSBORD, England, 1800-tal.
35. MATSALSBORD, England, 1800-tal.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
527. Anders Zorn, "Flicka med äpple".
527. Anders Zorn, "Flicka med äpple".
Klubbat pris 
135 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
348. Jenny Nyström, Promenad i Paris.
348. Jenny Nyström, Promenad i Paris.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
513. Johan Krouthén, Solbelyst landskap med röd stuga.
513. Johan Krouthén, Solbelyst landskap med röd stuga.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
417. Carl Milles, "Kampen för tillvaron".
417. Carl Milles, "Kampen för tillvaron".
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
901. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
901. RÖKELSEKAR, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
383. JURIAEN VAN STREECK, hans krets, olja på duk.
383. JURIAEN VAN STREECK, hans krets, olja på duk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
565. SALVATOR ROSA, hans krets, olja på duk.
565. SALVATOR ROSA, hans krets, olja på duk.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
55. BYRÅ, Italien, 1700-talets slut.
55. BYRÅ, Italien, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
484. Cornelis van Poelenburgh, Venus och Mars.
484. Cornelis van Poelenburgh, Venus och Mars.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
999. Cartier Art Deco cigarettetui 18K guld med svart emalj.
999. Cartier Art Deco cigarettetui 18K guld med svart emalj.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
590. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
590. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
46 000 - 50 000 SEK
1074. Armband med gammalslipade diamanter total vikt ca 4.75 ct.
1074. Armband med gammalslipade diamanter total vikt ca 4.75 ct.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
614. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
614. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
45 000 - 65 000 SEK
598. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
598. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
45 000 - 55 000 SEK
559. Olle Hjortzberg, Stilleben med tussilago och vitsippor.
559. Olle Hjortzberg, Stilleben med tussilago och vitsippor.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
422. Carl Fredrik Hill, "Klippskär".
422. Carl Fredrik Hill, "Klippskär".
 
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
23. KLAFFBORD, ett par, av Gottlieb Iwersson 1803, sengustavianska.
23. KLAFFBORD, ett par, av Gottlieb Iwersson 1803, sengustavianska.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
450. Hugo Simberg, Vårvinter.
450. Hugo Simberg, Vårvinter.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
968. Cartier armring "Love".
968. Cartier armring "Love".
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
167. Christian Henning, presenterfat, silver, Stockholm 1706. Barock.
167. Christian Henning, presenterfat, silver, Stockholm 1706. Barock.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
351. Karl Nordström, Dörr mot havet.
351. Karl Nordström, Dörr mot havet.
Klubbat pris 
130 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
15. KONSOLBORD, sengustavianskt, 1800-talets början.
15. KONSOLBORD, sengustavianskt, 1800-talets början.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
960. Ett par örhängen med droppformade pärlor i etui från Cartier.
960. Ett par örhängen med droppformade pärlor i etui från Cartier.
Klubbat pris 
35 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
488. John Lübschitz, Vy mot Kullaberg - "Strandbillede. Frisk Vind".
488. John Lübschitz, Vy mot Kullaberg - "Strandbillede. Frisk Vind".
Klubbat pris 
85 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
5. SKRIVBORD, Fredrik I:s tid, senbarock, 1720-50.
5. SKRIVBORD, Fredrik I:s tid, senbarock, 1720-50.
Klubbat pris 
70 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
868. PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1874-1908).
868. PRAKTFAT, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1874-1908).
Klubbat pris 
240 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
113. LJUSKRONA, för nio ljus, fransk rokoko, 1700-tal.
113. LJUSKRONA, för nio ljus, fransk rokoko, 1700-tal.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
36. MATSALSBORD, Georg III, 1700-talets slut.
36. MATSALSBORD, Georg III, 1700-talets slut.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
558. Per Ekström, Solglitter.
558. Per Ekström, Solglitter.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
214. Fredrick Kandler, tallrikar, 12 st, silver, London 1769.
214. Fredrick Kandler, tallrikar, 12 st, silver, London 1769.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
262. MATTA, "Dehbaf", Afghanistan, ca 677,5 x 461 cm.
262. MATTA, "Dehbaf", Afghanistan, ca 677,5 x 461 cm.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
67. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1770/80-tal, gustavianska.
67. KARMSTOLAR, ett par, stockholmsarbeten, 1770/80-tal, gustavianska.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
542. David Beck Hans efterföljd, "Gustaf Horn af Björneborg" (1592-1657).
542. David Beck Hans efterföljd, "Gustaf Horn af Björneborg" (1592-1657).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
407. Peter Adolf Hall, Porträtt av ung dam i ett parklandskap.
407. Peter Adolf Hall, Porträtt av ung dam i ett parklandskap.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
406. Emma Ekwall, Lillans fikastund.
406. Emma Ekwall, Lillans fikastund.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
215. Thomas Heming, tallrikar, 12 st, silver, London 1769.
215. Thomas Heming, tallrikar, 12 st, silver, London 1769.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
12. KONSOLBORD, stockholmsarbete, 1700-talets slut, gustavianskt.
12. KONSOLBORD, stockholmsarbete, 1700-talets slut, gustavianskt.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
432. Clay Ketter, "Lassie Alley".
432. Clay Ketter, "Lassie Alley".
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
866. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
866. Rökelsekar, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
588. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
588. URNA med LOCK, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
467. AUGUST HAGBORG, olja på uppfodrad duk, signerad Hagborg.
467. AUGUST HAGBORG, olja på uppfodrad duk, signerad Hagborg.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
490. PAUL FISCHER, olja på duk, signerad Paul Fischer och daterad 1909.
490. PAUL FISCHER, olja på duk, signerad Paul Fischer och daterad 1909.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
543. Jean-Antoine Houdon Efter, Ung dam.
543. Jean-Antoine Houdon Efter, Ung dam.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
451. TORSTEN WASASTJERNA, olja på duk, signerad T. Wasa*.
451. TORSTEN WASASTJERNA, olja på duk, signerad T. Wasa*.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK