Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
973. Tennisarmband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
973. Tennisarmband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
590. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
590. Urna, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
530. Pieter van Bloemen ("Stenardo") Tillskriven, Ryttare och hästar.
530. Pieter van Bloemen ("Stenardo") Tillskriven, Ryttare och hästar.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
492. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv och gräsand.
492. Bruno Liljefors, Vinterlandskap med räv och gräsand.
Klubbat pris 
267 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
430. Niclas Lafrensen d.ä., "Karl XII" (1682-1718).
430. Niclas Lafrensen d.ä., "Karl XII" (1682-1718).
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
844. Kruka, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
662. Rökelsekar/handvärmare, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
662. Rökelsekar/handvärmare, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
611. Fat, ett par, porslin. Tianqi/Chonghzen 1600-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
673. Snusflaska med lock, nefrit. Kina.
673. Snusflaska med lock, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
674. Snusflaskor, två stycken, pekingglas. Sen Qingdynasti.
674. Snusflaskor, två stycken, pekingglas. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
196. Kryddosa, silver, ostämplad. 1700-tal. Senbarock.
196. Kryddosa, silver, ostämplad. 1700-tal. Senbarock.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
38. KONSOLBORD. Stockholmsarbete 1800-talets början, Empire.
38. KONSOLBORD. Stockholmsarbete 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
156. Niclas Warneck, såsnäcka, silver, Karlstad 1765. Rokoko.
156. Niclas Warneck, såsnäcka, silver, Karlstad 1765. Rokoko.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
334. "Smeden".
334. "Smeden".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
44. KARMSTOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
44. KARMSTOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
43. KARMSTOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
43. KARMSTOLAR, ett par. Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
11. BYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
11. BYRÅ, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
486. Skattepenningen.
486. Skattepenningen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
663. Rökelsekar, brons. Qingdynastin med märke i botten.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
632. Tallrik, vapenporslin. Qingdynstin, Jaiqing (1796-1820).
632. Tallrik, vapenporslin. Qingdynstin, Jaiqing (1796-1820).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
406. Otto van Veen Hans krets, Dansande putti.
406. Otto van Veen Hans krets, Dansande putti.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
965. Cartier "Love" armband 18K guld.
965. Cartier "Love" armband 18K guld.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
265. Matta, semiantik Kirman, ca 375-379,5 x 268-271 cm.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
637. Guanyin, dehua. Qingdynastin, 1600/1700-tal.
637. Guanyin, dehua. Qingdynastin, 1600/1700-tal.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
100 000 - 140 000 SEK
498. Jenny Nyström, Påskmotiv med elegant dam i grön klänning.
498. Jenny Nyström, Påskmotiv med elegant dam i grön klänning.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
376. Johan Fredrik Martin, "Sjöslaget vid Hogland den 17 juli 1788".
376. Johan Fredrik Martin, "Sjöslaget vid Hogland den 17 juli 1788".
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
240. Matta, antik Heris, ca 564,5 x 587,5 x 376,5-380 cm.
240. Matta, antik Heris, ca 564,5 x 587,5 x 376,5-380 cm.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
256. Matta, semiantik Kinesisk, ca 383-385,5 x 479,5-483,5 cm.
256. Matta, semiantik Kinesisk, ca 383-385,5 x 479,5-483,5 cm.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1014. Ring 18K guld med en smaragd, pärlor samt gammalslipade diamanter.
1014. Ring 18K guld med en smaragd, pärlor samt gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1065. Armband platina med runda briljantslipade diamanter.
1065. Armband platina med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
639. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Yongzhengs märke.
639. Vas, porslin. Qingdynastin, 1700-tal med Yongzhengs märke.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
641. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
641. Fat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris 
700 000 SEK
Utropspris
500 000 - 800 000 SEK
297. Urna med lock, fajans. Delft, 1700-tal.
297. Urna med lock, fajans. Delft, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
345. Bruno Liljefors, And och vattenspeglingar.
345. Bruno Liljefors, And och vattenspeglingar.
Klubbat pris 
100 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
410. Robert Wlerick, "La jeunesse" Ungdom, huvud och torso.
410. Robert Wlerick, "La jeunesse" Ungdom, huvud och torso.
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
579. Ernst Josephson, "Guillaume Tell /poursuivie de Geisler/".
579. Ernst Josephson, "Guillaume Tell /poursuivie de Geisler/".
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
362. Prins Eugen, "Hamnbild".
362. Prins Eugen, "Hamnbild".
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
715. Buddha i altarskåp, lackerat trä. Japan, Edo, 1800-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
876. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal med Kangxis märke.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1054. Armband 18K guld med odlade pärlor.
1054. Armband 18K guld med odlade pärlor.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1005. Hänge med en rosenslipad diamant.
1005. Hänge med en rosenslipad diamant.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1052. Ring 18K vitguld med gammalslipade diamanter.
1052. Ring 18K vitguld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
369. Jacob Hägg, ”Svenskt barkskepp utanför Visby”.
369. Jacob Hägg, ”Svenskt barkskepp utanför Visby”.
Klubbat pris 
480 000 SEK
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
253. Matta, Old Keshan, ca 521 x 364 cm.
253. Matta, Old Keshan, ca 521 x 364 cm.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
942. Collier 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
942. Collier 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
1051. Hemmerle ring 18K guld med en fasettslipad safir.
1051. Hemmerle ring 18K guld med en fasettslipad safir.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
972. Cartier "Trinity" ett par örhängen 18K guld.
972. Cartier "Trinity" ett par örhängen 18K guld.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
544A. Frits Thaulow, Bords de la Rivière, Arques-la-Bataille, Bretagne.
544A. Frits Thaulow, Bords de la Rivière, Arques-la-Bataille, Bretagne.
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
1066. Armband 18K guld.
1066. Armband 18K guld.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
742. Urnor, ett par, cloisonné. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
461. Anton Graff, ”Johann Thomas Richter” (1728-1773).
461. Anton Graff, ”Johann Thomas Richter” (1728-1773).
Klubbat pris 
220 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
544. Peder Mork Mönsted, "Lyngbakkerne ved Tülstrüp".
544. Peder Mork Mönsted, "Lyngbakkerne ved Tülstrüp".
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
413. Robert Wlerick, "Françoise".
413. Robert Wlerick, "Françoise".
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
707. Broderi, siden. Qingdynastin (1662-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK