Kan inte nå servern

Important Winter Sale 629

 
1070 föremål
531. Cyriacus Bril, Skogslandskap med vildsvinsjakt.
531. Cyriacus Bril, Skogslandskap med vildsvinsjakt.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
210. Nils Dahl, matskedar 6 st, silver, Linköping 1760.
210. Nils Dahl, matskedar 6 st, silver, Linköping 1760.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
421. Gottfrid Kallstenius, "Aftonstjärnan".
421. Gottfrid Kallstenius, "Aftonstjärnan".
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
217. Bestickuppsättning, 165 delar, silver, av Gustaf Möllenborg, Stockholm 1842.
217. Bestickuppsättning, 165 delar, silver, av Gustaf Möllenborg, Stockholm 1842.
Klubbat pris 
31 500 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
522. Axel Jungstedt, En invitation.
522. Axel Jungstedt, En invitation.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
145. SKÖLDEBREV, för adliga ätten von Löwenheim, nr 1408.
145. SKÖLDEBREV, för adliga ätten von Löwenheim, nr 1408.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
333. Carl Milles, "Den flygande hästen".
333. Carl Milles, "Den flygande hästen".
Klubbat pris 
500 000 SEK
Utropspris
350 000 - 400 000 SEK
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
705. Kesivävnad, siden och guldtråd. Sen Qingdynasti (1644-1912).
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
290. Spetsglas, graverat vapen för Lütkeman, 1700-tal.
290. Spetsglas, graverat vapen för Lütkeman, 1700-tal.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
722. Skålar, ett par, porslin. Japan, 1900-tal, Kutani.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
657. Kruka, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
545. Julius Le Blanc Stewart, Vallmofält med vilande modell.
545. Julius Le Blanc Stewart, Vallmofält med vilande modell.
Klubbat pris 
250 000 SEK
Utropspris
250 000 - 300 000 SEK
92. SPEGEL, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
92. SPEGEL, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
541. Christian Eckardt, Parkscen från Dyrehaven i Köpenhamn.
541. Christian Eckardt, Parkscen från Dyrehaven i Köpenhamn.
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
384. Wilhelm Smith, Vinterkväll på Drottninggatan.
384. Wilhelm Smith, Vinterkväll på Drottninggatan.
Klubbat pris 
180 000 SEK
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
143. TRÄDGÅRDSURNOR ett par, Sverige, sannolikt 1920-tal.
143. TRÄDGÅRDSURNOR ett par, Sverige, sannolikt 1920-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
640. Vas, porsin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
822. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
822. Vaser, ett par, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
833. Skålfat, ett par, porslin. Kina, 1900-tal med Guangxus märke.
833. Skålfat, ett par, porslin. Kina, 1900-tal med Guangxus märke.
Klubbat pris 
15 200 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
841. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1664), med hallmärke.
841. Urna, porslin. Mingdynastin (1368-1664), med hallmärke.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
635. Vas, porslin. Republik med Guangxus märke.
635. Vas, porslin. Republik med Guangxus märke.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
434. Johann Christian Brand, Landskap med figurer vid bäck.
434. Johann Christian Brand, Landskap med figurer vid bäck.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
575. Joachim Beuckelaer Hans art, Allegorisk figurscen.
575. Joachim Beuckelaer Hans art, Allegorisk figurscen.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
74. AMPEL, för åtta ljus, Sverige, 1800-tal, Empire.
74. AMPEL, för åtta ljus, Sverige, 1800-tal, Empire.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
647. Inro, sexdelad, lack. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
647. Inro, sexdelad, lack. Japan, Meiji (1868-1912). Signerad.
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
301. Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.
301. Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
452. Lea Ahlborn, Självporträtt arbetande vid ljussken.
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
966. Lapponia armband "Lapplands stenar" 18K guld design Björn Weckström.
966. Lapponia armband "Lapplands stenar" 18K guld design Björn Weckström.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
556. Wilhelm von Gegerfelt, Venetianskt kajmotiv.
556. Wilhelm von Gegerfelt, Venetianskt kajmotiv.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
223. Grachev, bestickuppsättning 106 delar, silver, S:t Petersburg 1908-1917.
223. Grachev, bestickuppsättning 106 delar, silver, S:t Petersburg 1908-1917.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
610. Kryddburk, porslin. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
886. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
886. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
457. Fredric Westin, ”Målarekonsten och Musiken”.
457. Fredric Westin, ”Målarekonsten och Musiken”.
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
511. Francina Margaretha van Huysum Hennes krets, Blomsterstilleben (2).
511. Francina Margaretha van Huysum Hennes krets, Blomsterstilleben (2).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
448. Man med broderad rock.
448. Man med broderad rock.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
514. Monogramisten C. DH, Stílleben med frukter och vit papegoja.
514. Monogramisten C. DH, Stílleben med frukter och vit papegoja.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
75 000 - 80 000 SEK
460. Joshua Reynolds Hans ateljé, Självporträtt.
460. Joshua Reynolds Hans ateljé, Självporträtt.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
477. Yttersta domen.
477. Yttersta domen.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
439. Elias Sehlstedt, Vy från tullhuset i Sandhamn.
439. Elias Sehlstedt, Vy från tullhuset i Sandhamn.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
465. Carl Wilhelmson, "Inkomna fiskebåtar".
465. Carl Wilhelmson, "Inkomna fiskebåtar".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
201. Petter Åkerman, luktdosa, silver, Stockholm 1760. Rokoko.
201. Petter Åkerman, luktdosa, silver, Stockholm 1760. Rokoko.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
494. Carl Larsson, "Sven Lamm".
494. Carl Larsson, "Sven Lamm".
Klubbat pris 
760 000 SEK
Utropspris
800 000 - 1 000 000 SEK
491. Jan van Kessel I Hans krets, Allegori över kriget.
491. Jan van Kessel I Hans krets, Allegori över kriget.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
572. Jan Miel Tillskriven, Sällskap vid flodkanten.
572. Jan Miel Tillskriven, Sällskap vid flodkanten.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
565. Edouard Cortes, La Porte St Martin.
565. Edouard Cortes, La Porte St Martin.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
566. Edouard Cortes, Boulevard de la Madeleine, Paris.
566. Edouard Cortes, Boulevard de la Madeleine, Paris.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
88. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
88. BORDSPENDYL, Frankrike, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
549. Edwin Lord Weeks, "Native Tailors".
549. Edwin Lord Weeks, "Native Tailors".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
546. Frederick Hall, Engelsk kustvy.
546. Frederick Hall, Engelsk kustvy.
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
330. Pierre Bonnard, "Cheval marin".
330. Pierre Bonnard, "Cheval marin".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
420. Gottfrid Kallstenius, Skärgårdslandskap med tallar.
420. Gottfrid Kallstenius, Skärgårdslandskap med tallar.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
578. "Den dansande Faunen från Pompeji".
578. "Den dansande Faunen från Pompeji".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
594. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
390 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
658. Bläckhållare, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
727. Vattendroppare, keramik. Korea, 1200-tal.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
750. Skulptur, lergods. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
832. Fohundar, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
832. Fohundar, ett par, keramik. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
872. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
872. Stekfat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
122. LJUSSTAKAR ett par, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
552. Carl Johansson, Kustmotiv från Teneriffa.
552. Carl Johansson, Kustmotiv från Teneriffa.
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
438. Gustaf Rydberg, "Vinterstycke, solnedgång".
438. Gustaf Rydberg, "Vinterstycke, solnedgång".
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
877. Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
877. Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
414. Louis Lang, Kvinna med parasoll i sommarlandskap.
414. Louis Lang, Kvinna med parasoll i sommarlandskap.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
326. Axel Lindman, Vinterlandskap.
326. Axel Lindman, Vinterlandskap.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

776. Francisco Infante, Blått ljud.
Utropspris
150 000 - 180 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
145 000
 
SEK
ditt bud
140 000
 
SEK
ditt bud
135 000
 
SEK
ditt bud
130 000
 
SEK
ditt bud
125 000
 
SEK
ditt bud
120 000
 
SEK
ditt bud
115 000
 
SEK
ditt bud
110 000
 
SEK
ditt bud
105 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
145 000 SEK