Kan inte nå servern

Important Winter Sale 637

 
1119 föremål
889. Mahayogi Shivaa, brons. Nepal, Hindu, 1900-tal.
889. Mahayogi Shivaa, brons. Nepal, Hindu, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
890. Tsongkapa, kopparlegering. Nepal, 1900-tal.
890. Tsongkapa, kopparlegering. Nepal, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
892. Plakett, koppar samt två hängen, Tibet, 18/1900-tal.
892. Plakett, koppar samt två hängen, Tibet, 18/1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
895. Spegel, brons. Handynastin (206 f.Kr -220 e.Kr).
895. Spegel, brons. Handynastin (206 f.Kr -220 e.Kr).
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
896. BRONSSPEGLAR, två stycken, brons. Handynastin (206 f. Kr-220 e. Kr).
896. BRONSSPEGLAR, två stycken, brons. Handynastin (206 f. Kr-220 e. Kr).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
898. SPEGEL, brons. Tangdynastin (618-907 e.Kr.).
898. SPEGEL, brons. Tangdynastin (618-907 e.Kr.).
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
899. Spegel, delvis försilvrad brons. Tangdynastin (618-907).
899. Spegel, delvis försilvrad brons. Tangdynastin (618-907).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
900. SPEGLAR, två stycken, brons. Tangdynastin (608-907).
900. SPEGLAR, två stycken, brons. Tangdynastin (608-907).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
901. Spegel, brons. Jindynastin (1115-1234).
901. Spegel, brons. Jindynastin (1115-1234).
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
902. Spegel, brons. Yuan/Mingdynastin 1200/1300-tal.
902. Spegel, brons. Yuan/Mingdynastin 1200/1300-tal.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
903. Speglar, två stycken, brons. Yuan/Mingdynastin.
903. Speglar, två stycken, brons. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
904. Buddha Shakyamuni, brons Thailand/Siam, troligen Lanna, 1700-tal.
904. Buddha Shakyamuni, brons Thailand/Siam, troligen Lanna, 1700-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
905. Buddhahuvud, lavasten. Java, Borobodur-stil.
905. Buddhahuvud, lavasten. Java, Borobodur-stil.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
906. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
906. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
907. Bodhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
907. Bodhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
908. Jambhala, kopparlegering. Nepal,  troligen 1100/1200-tal.
908. Jambhala, kopparlegering. Nepal, troligen 1100/1200-tal.
Klubbat pris 
560 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
910. Vit Tara, förgylld brons. Tibetokinesisk/, 1700-tal.
910. Vit Tara, förgylld brons. Tibetokinesisk/, 1700-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
911. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
911. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
913. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
913. Buddha, brons. Tibetokinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
915. Rökelskar, tripod, brons. Yuan/Mingdynastin.
915. Rökelskar, tripod, brons. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris 
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
916. Vas, brons. Yuan/Mingdynastin eller äldre.
916. Vas, brons. Yuan/Mingdynastin eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
917. Rökelsekar, kopparlegering, 16/1700-tal.
917. Rökelsekar, kopparlegering, 16/1700-tal.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
919. Trädgårdsklippa på träställ. Kina, 1900-tal.
919. Trädgårdsklippa på träställ. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
920. Sigill, två stycken, i gul respektive rödsten, Kina.
920. Sigill, två stycken, i gul respektive rödsten, Kina.
Klubbat pris 
8 100 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
921. Sigill, tre stycken, sten. Kina, Qingdynastin.
921. Sigill, tre stycken, sten. Kina, Qingdynastin.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
922. Sigill, tre stycken, nefrit. Kina.
922. Sigill, tre stycken, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
923. Ruyistav, nefrit. Kina, 1900-tal.
923. Ruyistav, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
924. Skulpterat objekt, nefrit. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
924. Skulpterat objekt, nefrit. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
925. Skulptur, nefrit samt gultonad sten. Kina, omkring 1900.
925. Skulptur, nefrit samt gultonad sten. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
927. Skulptur, nefrit. Qing dynastin, 1800-tal.
927. Skulptur, nefrit. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
928. Sigill, två stycken, nefrit. Qingdynastin, 1800-tal.
928. Sigill, två stycken, nefrit. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
930. Vas, skulptur och handtag, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
930. Vas, skulptur och handtag, nefrit. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
931. Penselbad, grön sten. Qingdynastin.
931. Penselbad, grön sten. Qingdynastin.
Klubbat pris 
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
932. Amuletter, tre stycken, nefrit, Kina.
932. Amuletter, tre stycken, nefrit, Kina.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
934. Guanyin, nefrit. Kina, 1900-tal.
934. Guanyin, nefrit. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
935. Skulptur, soapstone. Kina, tidigt 1900-tal.
935. Skulptur, soapstone. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
936. Penselställ, rotskultpur. Qingdynastin.
936. Penselställ, rotskultpur. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
937. Penselställ, trä, skulpterad och lackerad. Qingdynastin.
937. Penselställ, trä, skulpterad och lackerad. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
938. Cikadabur, kalebass. Qing dynastin, 1800-tal.
938. Cikadabur, kalebass. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
939. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
939. Karmstolar, ett par, trä. Qing dynasty, (1644-1912).
Klubbat pris 
26 100 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
940. Skål, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
940. Skål, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
943. Fat, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
943. Fat, emalj på koppar. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
944. Kopp samt fat, cloisonné. Ming dynastin (1368-1644).
944. Kopp samt fat, cloisonné. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
945. Broderi, siden. Qingdynastin (1644-1912).
945. Broderi, siden. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
946. Väggfält, broderat siden. Qing dynastin, omkring år 1800.
946. Väggfält, broderat siden. Qing dynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
947. Del av kinesisk rock, siden. Qingdynastin, 1700-tal.
947. Del av kinesisk rock, siden. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
948. Ämbetsmannarock, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
948. Ämbetsmannarock, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
949. Stenplakett till bordskärm. Qingdynastin.
949. Stenplakett till bordskärm. Qingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
953. Sidenmålning, okänd konstnär. Sen Qingdynasti.
953. Sidenmålning, okänd konstnär. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
954. Sidenmålning av oidentifierad konstnär, tidigt 1900-tal.
954. Sidenmålning av oidentifierad konstnär, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
956. Glasmålning. Qingdynastin (1664-1912).
956. Glasmålning. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris 
28 100 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
958. Samling böcker, 13 stycken, om Jade.
958. Samling böcker, 13 stycken, om Jade.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
959. Chinese Armorial Porcelain, David Sanctuary Howard, London 1974.
959. Chinese Armorial Porcelain, David Sanctuary Howard, London 1974.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
960. Skulptur, grått lergods. Handynastin (206 f.Kr.–220 e.Kr).
960. Skulptur, grått lergods. Handynastin (206 f.Kr.–220 e.Kr).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
961. Figurin, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
961. Figurin, lergods. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
962. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
962. Fat, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
963. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
963. FAT, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
964. Guanyin, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
964. Guanyin, keramik. Troligen Longquan, Mingdynastin 1600-tal.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
965. Rökelseställ, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
965. Rökelseställ, porslin. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
60 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
966. Skålfat, två stycken, keramik. Yuan/Mingdynastin.
966. Skålfat, två stycken, keramik. Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
967. Skål, porslin, jun. Mingdynastin (1368-1644).
967. Skål, porslin, jun. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
968. Kruka, porslin. Junglasyr, Mingdynastin (1368-1644).
968. Kruka, porslin. Junglasyr, Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
969. Skål, keramik. Jun, Yuan/Mingdynastin.
969. Skål, keramik. Jun, Yuan/Mingdynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
971. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
971. Kruka, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
972. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
972. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
973. Skål, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
973. Skål, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
974. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
974. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
975. Rökelsehållare, porslin. Qingdynastin, Kanqxi (1662-1722).
975. Rökelsehållare, porslin. Qingdynastin, Kanqxi (1662-1722).
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
976. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, Kangxistil, 1800-tal.
976. Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, Kangxistil, 1800-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
977. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
977. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
978. A large imari charger, Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
978. A large imari charger, Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
979. Fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
979. Fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
980. Handfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
980. Handfat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
983. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
983. Fat, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
984. Tallrikar, 12 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
984. Tallrikar, 12 stycken, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
988. Bricka, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
988. Bricka, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

672. Malin Gyllenstierna, Utan titel.
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
Budhistorik
Budgivningen avslutad
Fair warning
Fair warning
Fair warning
360 000
 
SEK
ditt bud
350 000
 
SEK
ditt bud
340 000
 
SEK
ditt bud
330 000
 
SEK
ditt bud
320 000
 
SEK
ditt bud
310 000
 
SEK
ditt bud
300 000
 
SEK
ditt bud
290 000
 
SEK
ditt bud
280 000
 
SEK
ditt bud
270 000
 
SEK
ditt bud
260 000
 
SEK
ditt bud
250 000
 
SEK
ditt bud
240 000
 
SEK
ditt bud
230 000
 
SEK
ditt bud
220 000
 
SEK
ditt bud
210 000
 
SEK
ditt bud
200 000
 
SEK
ditt bud
195 000
 
SEK
ditt bud
190 000
 
SEK
ditt bud
185 000
 
SEK
ditt bud
180 000
 
SEK
ditt bud
175 000
 
SEK
ditt bud
170 000
 
SEK
ditt bud
165 000
 
SEK
ditt bud
160 000
 
SEK
ditt bud
155 000
 
SEK
ditt bud
150 000
 
SEK
ditt bud
145 000
 
SEK
ditt bud
140 000
 
SEK
ditt bud
135 000
 
SEK
ditt bud
130 000
 
SEK
ditt bud
125 000
 
SEK
ditt bud
120 000
 
SEK
ditt bud
115 000
 
SEK
ditt bud
110 000
 
SEK
ditt bud
105 000
 
SEK
ditt bud
100 000
 
SEK
ditt bud
95 000
 
SEK
ditt bud
Aktuellt bud:
360 000 SEK