Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

256 föremål
929. Kejserligt praktskåp, Hongmu, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
952. Kejserlig rock, Jifu, kesi. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
913. Thangka, Tibet, 1800-tal/omkring 1900.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
915. Stele, sten. Norra Indien, 1100-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1006. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1034. Tallrik, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1033. Tallrik, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
832. Skål, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
70 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
947. Broderi, siden, två delar. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
940. Vas, emalj samt förgylld. 1900-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
945. Panel, sidenbroderi. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
878. Vas, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
859. Skålfat, porslin. Japan, Hirado, 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
914. Thangka, Amittayus Buddha, Tibet, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1011. Vaser, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1076. Bordskärm, porslin och trä. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
942. Glasmålning, Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
967. Liu Du, attribuerad till. Rullmålning, 1600-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1109. Fat, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
987. Hängen och knappar, nefrit, 12 stycken. Qingdynastin 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
931. Bord, huali. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
898. Terrin med lock, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
953. Rock, Jifu, broderad väv, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
939. Hårprydnader, ett par. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1097. Skål, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1043. Hatstand, porslin, Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
1042. Tedosor, ett par, porslin. Qingdynastin, 1700-/1800-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
992. Vas med lock, bowenit. Kina, Republik/1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1118. Dubbelvas, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1045. Praktfat, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke.
Klubbat pris
230 000 SEK
Utropspris
120 000 - 150 000 SEK
969. Rullmålning, signerad 瓮斋 Sheng Zhai, daterad 1829.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1030. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1031. Fat, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
974. Rullmålning, signerad Ma Jin (1900-1970), daterad 1942.
Klubbat pris
120 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
874. Vas, biskviporslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
893. Fat, två stycken, porslin. Sen Mingdynasti, Jiajing (1522-66).
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
922. Rökelsekar, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
989. Objekt, tre stycken, nefrit. Arkaiserande.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
951. Rock, broderat siden, sen Qingdynasti.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1015. Kruka med lock, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
932. Bord, huanghuali. Sen Qingdynasti/Republik.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1029. Tallrikar, ett par, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
829. Fat, porslin. Qingdynastin, Jiaqings märke och period (1796-1820).
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1066. Vas, porslin. Sen Qingdynasti/omkring 1900.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
928. Altarbord, trä. Qingdynastin.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
894. Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
863. Fat, porslin. Mingdynastin, med Xuandes märke.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
986. A nephrite cup, sen Mingdynasti.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1029A. Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95), omkring 1755.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK