Släpp in våren

857 föremål
KARIN MOBRING, karmstolar, ett par, "Amiral", IKEA, 1970-tal.
Klubbat pris
11 501 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
AXEL EINAR HJORTH, bokhylla Typenko NK verkstäder 1931.
Klubbat pris
12 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, "Sputnikmodell", 1900-tal. Totalhöjd ca 108 cm.
Klubbat pris
12 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 62/90.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
INGE SCHIÖLER, Akvarell, signerad.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, 1970-tal.
SPEGEL, 1970-tal.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, soffa, modell 678, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
14 170 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Klubbat pris
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtöljer, ett par, "Karin".
Klubbat pris
14 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
POUL KJÆRHOLM, fåtölj, PK22, Fritz Hansen, Danmark 1999.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CÉSAR BALDACCINI, skulptur, signerad och numrerad 27/150.
Klubbat pris
17 560 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GEORGES BRAQUE, etsning, signerad och numrerad 43/50.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MATTA, slätväv, 295 x 208 cm.
MATTA, slätväv, 295 x 208 cm.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MARCEL WANDERS "Knotted Chair", Cappellini, Italien.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ERNST METHER-BORGSTRÖM, gouache, signerad, 1960-tal.
Klubbat pris
2 505 EUR
Utropspris
2 000 EUR
LISA LARSON, brons, "Myran", No 890.
Klubbat pris
28 254 SEK
Utropspris
18 000 SEK
KURT ØSTERVIG, barskåp, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
31 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal. Höjd ca 144 cm.
Klubbat pris
33 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ARNE JACOBSEN, fåtölj, "Ägget", för Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
BJÖRN WESSMAN, olja på duk , signerad och daterad 2012 a tergo.
Klubbat pris
42 100 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
58 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK