Easy Living

Easy Living – moderna föremål för ditt vardagsrum!

950 föremål
ACHILLE OCH PIER CASTIGLIONI, golvlampa "Arco", Flos, Italien.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALEXANDER CALDER, litografi, ur Derrière le Miroir nr 212, 1975.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ALF SVENSSON, stol, "Te-Ve", Ljungs industrier.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ALVAR AALTO, BORD, Artek 1900-talets mitt.
Klubbat pris
960 EUR
Utropspris
200 EUR
ALVAR AALTO, BORD, Artek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
980 EUR
Utropspris
200 EUR
ALVAR AALTO, Bord, Artek, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, fåtölj, modell 400 "Tank", Artek, 2004.
Klubbat pris
21 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, fyra st, modell 60 Artek, Finland.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, sidobord, modell 75/modell 915.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, taklampa Nr A 333, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa "Bumligen" Ateljé Lyktan Åhus.
Klubbat pris
2 610 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDERS PEHRSON, taklampa, "Tuben" Atelje Lyktan.
Klubbat pris
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANDREI GENNADIEV, färgetsning, signerad.
Klubbat pris
110 EUR
Utropspris
150 EUR
ANDY WARHOL, efter, utställningsposter, Louisiana Museum, 1978.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, 8 stolar, "Myran", Fritz Hansen, 1970.
Klubbat pris
5 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARNE JACOBSEN, bordslampa, "AJ", Louis Poulsen.
Klubbat pris
220 EUR
Utropspris
300 EUR
ARNE JACOBSEN, golvlampa, "AJ Golv", Louis Poulsen.
Klubbat pris
4 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, soffa, "Svanen", Fritz Hansen, 2001.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
19 700 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 6 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 7 st, "Sjuan", Fritz Hansen,
Klubbat pris
6 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ARNE JACOBSEN, stolar, 8 st, "Sjuan", Fritz Hansen.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARTEDI, soffbord, Italien, 1970-tal.
Klubbat pris
7 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ATTE LAITILA, olja på papper, signerad.
Klubbat pris
85 EUR
Utropspris
150 EUR
AXEL LARSSON, byrå, Svenska Möbelfabriken, 1930-tal.
Klubbat pris
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
B&B ITALIA, Soffa, "Harry large".
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BARNSTOL, Thonetstil, 1900-talets första hälft/mitt.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BARSKÅP PÅ HJUL, Italien 1900-talets mitt/andra hälft.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BARSKÅP, 1900-talets mitt.
BARSKÅP, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BEN VAUTIER, serigrafi, signerad och numrerad 11/50.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BEN VAUTIER, serigrafi, signerad och numrerad 3/50.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BENGT EDENFALK, glas, vas, Skruf, signerad, 1900-tal.
Klubbat pris
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK