Den nya romantiken

127 föremål
ANDRÉ LHOTE, gouache, signerad A. Lhote.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GUNNAR ZETTERSTRÖM, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RUPERT STEVENS, akvarell, signerad.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OLOF ARBORELIUS, olja på duk, signerad O. Arborelius.
Klubbat pris
8 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
EGIDE LINNIG, olja på duk, signerad Antwerp 1859.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CONRAD KIESEL, olja på pannå,
CONRAD KIESEL, olja på pannå,
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
GYULA EDER, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FRANZ VON PERSOGLIA, olja på förstärkt pannå, signerad.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
5 000 SEK
THEODOR BILLING, olja på duk, signerad och daterad -68,
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FERDINAND FAGERLIN, olja på duk, signerad Ferd. Fagerlin.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK