MODERN + DESIGN F179

539 föremål
ALVAR AALTO, SERVERINGSVAGN. Modell 98.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
KAJ FRANCK, POKAL, 3 ST. Sign. Kaj Franck Nuutajärvi.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
1 000 EUR
CARIN BRYGGMAN, FÅTÖLJER, ETT PAR.
Klubbat pris
4 110 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, BORD. Artek, 1960/70-tal.
Klubbat pris
520 EUR
Utropspris
1 000 EUR
PAAVO TYNELL, TAKLAMPA. Formgiven för Taito Oy, 1940-tal.
Klubbat pris
2 300 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TOVE JANSSON, "CYKLAMEN".
TOVE JANSSON, "CYKLAMEN".
Klubbat pris
4 200 EUR
Utropspris
4 500 EUR
KIRSTI ILVESSALO, RYA. Aurinkokello (Soluret).
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF. Märkt Bryk. Sent 1970-tal.
Klubbat pris
2 600 EUR
Utropspris
1 200 EUR
PENTTI MEKLIN, "IN MEMORIAM".
PENTTI MEKLIN, "IN MEMORIAM".
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
2 000 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, 4 ST. Nr 60. Artek 1950-/60-tal.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
400 EUR
SERVERINGSVAGN 900, 1950/60-tal.
Klubbat pris
1 800 EUR
Utropspris
1 500 EUR
TAPIO WIRKKALA, BRICKA. Soinne & Kni Oy.
Klubbat pris
204 EUR
Utropspris
200 EUR