199 föremål
Slaglåsgevär m/1815-45.
5d 11 tim
Slaglåsgevär m/1815-45.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklykta, tidigt 1900-tal.
15 tim 49m
Taklykta, tidigt 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel Barock-stil omkring 1900.
1d 16 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Frankrike, 1900-tal.
2d 18 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, Italien, 1960-tal.
4d 15 tim
Taklampa, Italien, 1960-tal.
3 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampa, Murano, Italien, samtida.
17 tim 1m
5 500 SEK
Utropspris
7 500 SEK
Soffbord, 1970-tal.
2d 16 tim
Soffbord, 1970-tal.
4 133 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Serveringsvagn, 1960/70-tal.
2d 15 tim
Serveringsvagn, 1960/70-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jorma Puranen, ”Afterimage”, 2012.
3d 11 tim
11 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Takkrona, 1900-talets början.
4d 14 tim
Takkrona, 1900-talets början.
3 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Armbandsur, 18K guld, Facit, 18,5 mm.
2d 16 tim
14 280 SEK
Utropspris
11 000 SEK
Signe Persson-Melin, tekanna, stengods.
3d 13 tim
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ulla & Gustav Kraitz, skålfat, stengods.
1d 13 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Annika Masolle, Utan titel.
4d 15 tim
Annika Masolle, Utan titel.
3 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Omega, armbandsur, 35 mm.
5d 11 tim
Omega, armbandsur, 35 mm.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
José Luis Sanchez, Utan titel.
3d 13 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampa, 1900-talets andra hälft.
18 tim 33m
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
2d 18 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK