Vårens Klassiska 574

107 föremål
402. SKRIVSKÅP. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
404. DOKUMENTSKÅP. Sengustavianskt, 1700-talets slut.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
405. BOKSKÅP. Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
407. KOMMOD. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
411. SEKRETÄR. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
412. SEKRETÄR. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
413. SEKRETÄR. Österrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
414. SKRIVBORD MED UPPSATS. Fredrik I:s tid. Senbarock.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
420. BYRÅ, av Johan Neijber (mästare i Stockholm 1768-1795). Rokoko.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
422. BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
423. BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
427. BYRÅ. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 35 000 SEK
433. BYRÅ. Jonas Hultstens art. Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
437. BYRÅAR, ett par. Gustavianska stockholmsarbeten, 1770-tal.
Klubbat pris
250 000 SEK
Utropspris
300 000 - 400 000 SEK
439. BYRÅ. Sengustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
441. BYRÅ. Sengustaviansk omkring år 1800.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
442. SKRIVBYRÅ. Sengustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
443. BYRÅ. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
446. BYRÅ. Frankrike, 1800-talets andra hälft. Louis XVI-stil.
Klubbat pris
85 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
451. SPELBORD. Stockholmsarbete 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
452. SPELBORD. Stockholmsarbete i Lars Nordins art. Rokoko.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
455. BORD. Sengustavianskt stockholmsarbete, omkring år 1800.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
456. BORD, ett par. Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
457. BORD. Sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
458. BORD. Sengustavianskt, omkring år 1800.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
459. BORD. Stockholmsarbete, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
460. KONSOLBORD. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
463. KONSOLBORD. Sengustavianskt stockholmsarbete, omkring år 1800.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
464. KONSOLBORD. Sverige, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
465. KONSOLBORD MED SPEGEL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
466. SOFFA. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
467. TRÅGSOFFA. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
469. BANKETTSOFFA. Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
470. TRÅGSOFFA. Sverige, 1700-talets slut. Gustaviansk.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
471. BANKETTSOFFA. Sengustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
472. SOFFA, av Anders Hellman (mästare i Stockholm 1761-1793). Gustaviansk.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
473. KARMSTOLAR, par. Frankrike, 1700-talets mitt. Louis XV.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
474. KARMSTOLAR, ett par. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
475. KARMSTOL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
476. SKRIVBORDSSTOL / PUDERSTOL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
477. KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
478. KARMSTOL. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
479. KARMSTOL. Gustavianskt stockholmsarbete, 1700-talets slut.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
481. KARMSTOLAR, ett par. Louis XVI, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
489. SALONGSMÖBEL, fem delar. Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
490. STOL. Stockholmsarbete, 1700-talets mitt. Rokoko.
Klubbat pris
200 000 SEK
Utropspris
75 000 - 100 000 SEK
492. STOLAR, sju stycken. Sverige, 1700-talets andra hälft. Rokoko.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
493. STOLAR, sex stycken. Gustavianska Stockholmsarbeten.
Klubbat pris
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
494. STOLAR, fyra stycken snarlika. Gustavianska, 1700-talets slut.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
495. STOLAR, ett par. Gustavianska stockholmsarbeten, 1770/80-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
496. STOLAR, ett par. Gustavianska stockholmsarbeten, 1700-talets slut.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
499. STOLAR, sex stycken. England, 1700-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
500. STOLAR, fyra stycken. Karl Johan, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
501. FÅTÖLJ. Karl Johan, 1820/30-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK