Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 574

 
1803 föremål
639. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Sengustaviansk.
639. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början. Sengustaviansk.
Klubbat pris 
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1487. URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1487. URNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1349. URNA, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644), eller äldre.
1349. URNA, brons. Troligen Ming dynastin (1368-1644), eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1665. URNA, porslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
1665. URNA, porslin. Ming dynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1697. URNA, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1697. URNA, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1515. URNA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1515. URNA, porslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1704. URNA, porslin. Qing dynstin, Kangxi (1662-1722).
1704. URNA, porslin. Qing dynstin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1629. URNA, porslin. Sen Qing dynasti med Daoguangs sigillmärke.
1629. URNA, porslin. Sen Qing dynasti med Daoguangs sigillmärke.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1683. URNA, porslin. Transition 1600-tal.
1683. URNA, porslin. Transition 1600-tal.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1474. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1474. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1470. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1470. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 300 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1667. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
1667. URNA, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
48 000 SEK
Utropspris
28 000 - 30 000 SEK
640. URNA, Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
640. URNA, Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris 
65 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
598. URNA. Älvdalen, 1800-talets början. Sengustaviansk.
598. URNA. Älvdalen, 1800-talets början. Sengustaviansk.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
641. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
641. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
644. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
644. URNA. Älvdalen, 1800-talets första hälft. Empire.
Klubbat pris 
19 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
637. URNOR med LOCK, ett par. Älvdalen, 1800-talets början. Sengustavianska.
637. URNOR med LOCK, ett par. Älvdalen, 1800-talets början. Sengustavianska.
Klubbat pris 
150 000 SEK
Utropspris
100 000 - 110 000 SEK
1799. VAS med LOCK, agat. Kina.
1799. VAS med LOCK, agat. Kina.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1368. VAS med LOCK, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
1368. VAS med LOCK, cloisonné. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1393. VAS med LOCK, nefrit, Kina 1900-tal.
1393. VAS med LOCK, nefrit, Kina 1900-tal.
Klubbat pris 
145 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1693. VAS med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1693. VAS med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1407. VAS med LOCK, troligen kalcedon. Kina.
1407. VAS med LOCK, troligen kalcedon. Kina.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1359. VAS, brons. Qing dynastin, 1700-tal.
1359. VAS, brons. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1436. VAS, elfenben. Japan, Meiji (1868-1912).
1436. VAS, elfenben. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1374. VAS, emalj på koppar. Qing dynastin (1644-1912).
1374. VAS, emalj på koppar. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
712. VAS, fajans. Märkt Marieberg, 19/3 (17)71.
712. VAS, fajans. Märkt Marieberg, 19/3 (17)71.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1502. VAS, keramik. 1700-tal eller äldre.
1502. VAS, keramik. 1700-tal eller äldre.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1344. VAS, keramik. 1700-tal, eller äldre.
1344. VAS, keramik. 1700-tal, eller äldre.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1339. VAS, keramik. Troligen Song/Yuan dynastin.
1339. VAS, keramik. Troligen Song/Yuan dynastin.
Klubbat pris 
23 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1456. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal.
1456. VAS, pekingglas. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1455. VAS, pekingglas. Kina.
1455. VAS, pekingglas. Kina.
Klubbat pris 
36 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1454. VAS, pekingglas. Qing dynastin.
1454. VAS, pekingglas. Qing dynastin.
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1637. VAS, porslin, Kina, troligen Republik.
1637. VAS, porslin, Kina, troligen Republik.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1619. VAS, porslin, sen Qing dynasti.
1619. VAS, porslin, sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1642. VAS, porslin. Kina, 1900-tal, med Jiaqing sigillmärke.
1642. VAS, porslin. Kina, 1900-tal, med Jiaqing sigillmärke.
Klubbat pris 
310 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1660. VAS, porslin. Kina, 1900-tal, med Qianlong märke.
1660. VAS, porslin. Kina, 1900-tal, med Qianlong märke.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1661. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
1661. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1641. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
1641. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1662. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
1662. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1657. VAS, porslin. Kina, med Qianlong sigill märke.
1657. VAS, porslin. Kina, med Qianlong sigill märke.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1640. VAS, porslin. Kina, troligen Republik.
1640. VAS, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1504. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
1504. VAS, porslin. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1506. VAS, porslin. Qing dynastin med Qianlong sigillmärke.
1506. VAS, porslin. Qing dynastin med Qianlong sigillmärke.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1503. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1503. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1498. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1498. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1500. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1500. VAS, porslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1756. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
1756. VAS, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
50 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
1694. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1694. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1707. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1707. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1691. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1691. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
2 800 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1511. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1511. VAS, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1753. VAS, porslin. Qing dynastin.
1753. VAS, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1659. VAS, porslin. Qing dynastin.
1659. VAS, porslin. Qing dynastin.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1507. VAS, porslin. Sen Qing dynasti med Qianlong sigillmärke.
1507. VAS, porslin. Sen Qing dynasti med Qianlong sigillmärke.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1625. VAS, porslin. Sen Qing dynasti.
1625. VAS, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1650. VAS, porslin. Sen Qing dynasti.
1650. VAS, porslin. Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1630. VAS, porslin. Tidigt 1900-tal.
1630. VAS, porslin. Tidigt 1900-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1475. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
1475. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
11 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1472. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
1472. VAS, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1651. VAS, porslin. Troligen Republik, med Qianlong sigillmärke.
1651. VAS, porslin. Troligen Republik, med Qianlong sigillmärke.
Klubbat pris 
280 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1656. VAS, porslin. Troligen sen Qing dynasti.
1656. VAS, porslin. Troligen sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1373. VASER med LOCK, ett par, cloisonné. Qing dynastin (1644-1912).
1373. VASER med LOCK, ett par, cloisonné. Qing dynastin (1644-1912).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1439. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1886-1912).
1439. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1886-1912).
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1352. VASER, ett par, brons. Ming dynastin (1368-1644).
1352. VASER, ett par, brons. Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
1367. VASER, ett par, cloisonné. Qing Dynastin.
1367. VASER, ett par, cloisonné. Qing Dynastin.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
1370. VASER, ett par, cloisonné. Qing dynastin.
1370. VASER, ett par, cloisonné. Qing dynastin.
Klubbat pris 
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1340. VASER, ett par, kramik. Troligen Yuan/Ming dynastin.
1340. VASER, ett par, kramik. Troligen Yuan/Ming dynastin.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1663. VASER, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
1663. VASER, ett par, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1690. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1690. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1718. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1718. VASER, ett par, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1689. VASER, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
1689. VASER, ett par, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
1719. VASER, två snarlika, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1719. VASER, två snarlika, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1823. VASER, två stycken, cloisonné. Japan, Meiji (1868-1912).
1823. VASER, två stycken, cloisonné. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1494. VASER, två stycken, porslin. Japan, Genroku, omkring år 1700.
1494. VASER, två stycken, porslin. Japan, Genroku, omkring år 1700.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1501. VASER/LAMPOR, ett par, porslin. Sen Qing dynastin, omkring 1900.
1501. VASER/LAMPOR, ett par, porslin. Sen Qing dynastin, omkring 1900.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1590. VATTENDROPPARE, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1590. VATTENDROPPARE, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
604. VATTENKANNA PÅ RECHAUD. Rokoko, 1700-talets mitt.
604. VATTENKANNA PÅ RECHAUD. Rokoko, 1700-talets mitt.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1440. VIKSKÄRM sex delar. Japan, Meiji (1868-1912).
1440. VIKSKÄRM sex delar. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1441. VIKSKÄRM, sex delar. Japan, Edo (1603-1868).
1441. VIKSKÄRM, sex delar. Japan, Edo (1603-1868).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1346. VIKTER, två stycken, brons. Arkaiserande. Kina.
1346. VIKTER, två stycken, brons. Arkaiserande. Kina.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
696. VINFLASKA, glas. Bär sigill märkt 'CON STANTIA WYN", Sydafrika, 17/1800-tal.
696. VINFLASKA, glas. Bär sigill märkt 'CON STANTIA WYN", Sydafrika, 17/1800-tal.
Klubbat pris 
2 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
692. VINGLAS. 1700-tal.
692. VINGLAS. 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
690. VINGLAS. Tyskland, 1700-tal.
690. VINGLAS. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
814. VINKANNA, av Peter Polack, Reval (verksam 1659-1702).
814. VINKANNA, av Peter Polack, Reval (verksam 1659-1702).
Klubbat pris 
80 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
1398. VINKOPP, nefrit. Kina.
1398. VINKOPP, nefrit. Kina.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1400. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Vit. Kina.
1400. VINOFFERBÄGARE, nefrit. Vit. Kina.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1495. VINOFFERSKÅL, blanc de chine. Qing dynastin,  Kangxi (1662-1722).
1495. VINOFFERSKÅL, blanc de chine. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1496. VINOFFERSKÅL, blanc de chine. Qing dynastin.
1496. VINOFFERSKÅL, blanc de chine. Qing dynastin.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1796. VISITKORTSHÅLLARE, elfenben. Qing dynastin, 1800-tal.
1796. VISITKORTSHÅLLARE, elfenben. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1386. VIT TARA, förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
1386. VIT TARA, förgylld brons. Sinotibetansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
380 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK