Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Modern Art + Design 604

Välkommen till Bukowskis Modern Art + Design, en auktion dedikerad moderna pionjärer och 1900-talets mest inspirerande formgivare.
Läs mer om auktionen >

AUKTION 21 NOVEMBER. Start kl 14 på Arsenalsgatan 2 i Stockholm.

45 föremål
208. Carl Dangel, MATTA, rölakan, ca 300,5 x 198,5 cm, signerad CD.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK