Modern Art + Design 612

603 föremål
228. Agda Österberg, MATTA, rölakan, ca 243 x 172 cm, signerad AÖ.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
239. SWEDISH GRACE, byrå, 1920-30-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
240. JOHANNES DAHL, pelare med solvisare, Näfveqvarns Bruk.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
241. KARL WOJTECH, ljusstakar, ett par, Swedish Grace 1920-30-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
242. Gunnar Asplund, stol, för Karlshamns Realskola 1915-16.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
243. Tor Hörlin, skåp, Swedish Grace 1920.
Klubbat pris
190 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
250. Anna Petrus, trädgårdsurna, "Blomkruka nr 1", Näfveqvarns Bruk.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
251. SWEDISH GRACE, takarmatur, 1920-30-tal.
Klubbat pris
44 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
253. Rolf Bolin, bord, Swedish Grace, 1920-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
255. Edward Hald, "Fyrverkeriskålen", Orrefors 1929.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
256. Simon Gate, skål med underfat, Orrefors 1924, modell 147.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
259. SWEDISH GRACE, skåp, 1920-30-tal.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
261. SWEDISH GRACE, takampel, 1929.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
262. Nils Fougstedt, väggur, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1935.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
266. Lars Holmström, spegel, Arvika, Swedish Grace, 1920-30-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
269. SWEDISH GRACE, takarmatur, 1930-tal.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
270. Simon Gate, lampkupa, Orrefors 1920.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
274. SWEDISH GRACE, konsolbord, 2 stycken, Sverige 1920-30-tal.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
278. SWEDISH GRACE, taburett, 1920-30-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
281. J.L. HULTMAN, kanna, Swedish Grace, Stockholm 1933.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
282. GUSTAV BERGSTRÖM, tillskrivet, skåp, Swedish Grace 1930-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
283. SWEDISH GRACE, trädgårdsbänk, 1920-30-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
284. SWEDISH GRACE, spegel med konsolbord, 1920-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
285. KARL WOJTECH, kaffeservis tre delar, Stockholm 1930-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
292. Hugo Elmqvist, vas, Stockholm, Jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
300. JOEL NORBORG, bord, Sverige, omkring 1917.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

221. Jerry N. Uelsmann, "Untitled", 1997.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK