Kan inte nå servern

Important Winter Sale 613

 
1123 föremål
143. BORDSLAMPA, Frankrike, 1800-talets början, empire.
143. BORDSLAMPA, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
961. Opalring med runda briljantslipade diamanter total vikt ca 1.20 ct.
961. Opalring med runda briljantslipade diamanter total vikt ca 1.20 ct.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
235. Ivan Grigorjev, bägare på kulfötter, silver, Moskva 1743.
235. Ivan Grigorjev, bägare på kulfötter, silver, Moskva 1743.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
784. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Kina, 1600-tal.
784. VINOFFERBÄGARE, blanc de chine. Kina, 1600-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
379. Jakob Björck Tillskriven, "Fru Werner (född Keilhorn).
379. Jakob Björck Tillskriven, "Fru Werner (född Keilhorn).
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
65. KARMSTOL, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
65. KARMSTOL, stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, rokoko.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
271. MATTA, semiantik Keshan Dabir, ca 294 x 206 cm.
271. MATTA, semiantik Keshan Dabir, ca 294 x 206 cm.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
736. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Kanton, sent 1800-tal /1900-tal.
736. OKÄND KONSTNÄR, olja på duk. Kanton, sent 1800-tal /1900-tal.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
322. LÖVFAT, tre stycken, porslin. Berlin, omkring 1775.
322. LÖVFAT, tre stycken, porslin. Berlin, omkring 1775.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
317. TALLRIKAR, ett par, fajans. Reval, 1700-tal.
317. TALLRIKAR, ett par, fajans. Reval, 1700-tal.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1132. Ett par örhängen med gammalslipade diamanter total vikt ca 2.80 ct.
1132. Ett par örhängen med gammalslipade diamanter total vikt ca 2.80 ct.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
265. MATTA, semiantik Isfahan, ca 219 x 140,5-147,5 cm.
265. MATTA, semiantik Isfahan, ca 219 x 140,5-147,5 cm.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
286. MATTA, semiantik Täbris, ca 342 x 269 cm.
286. MATTA, semiantik Täbris, ca 342 x 269 cm.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
316. TALLRIKAR, ett par, fajans. Reval, 1700-tal.
316. TALLRIKAR, ett par, fajans. Reval, 1700-tal.
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
266. MATTA, semiantik Isfahan, ca 214,5 x 145-149 cm.
266. MATTA, semiantik Isfahan, ca 214,5 x 145-149 cm.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
662. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
662. PENSELBAD, nefrit. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
151. BORDSPENDYL, Louis XVI, Paris, 1700-talets slut.
151. BORDSPENDYL, Louis XVI, Paris, 1700-talets slut.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
756. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
756. VASER, ett par, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
700. SKULPTUR, lackerat trä. Qingdynastin, 1800-tal.
700. SKULPTUR, lackerat trä. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
427. FLAMLÄNDSK SKOLA, 1600-TAL. Interiör med man i pälsbrämad rock.
427. FLAMLÄNDSK SKOLA, 1600-TAL. Interiör med man i pälsbrämad rock.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1090. Patek Philippe damarmbandsur.
1090. Patek Philippe damarmbandsur.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 18 000 SEK
764. OBJEKT, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
764. OBJEKT, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
765. SKULPTUR, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
765. SKULPTUR, nefrit. Qingdynastin (1664-1912).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
278. MATTA, semiantik/old Nain, ca 267 x 163,5 cm.
278. MATTA, semiantik/old Nain, ca 267 x 163,5 cm.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
911. AKTIEBREV, svenska ostindiska kompaniet, fjärde oktrojen, 1780-tal.
911. AKTIEBREV, svenska ostindiska kompaniet, fjärde oktrojen, 1780-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
903. FLASKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
903. FLASKA, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
789. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1600/1700-tal.
789. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1600/1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
127. LJUSSTAKAR, ett par, Berlin, 1810/20-tal, empire.
127. LJUSSTAKAR, ett par, Berlin, 1810/20-tal, empire.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1068. En Cartier Retro brosch.
1068. En Cartier Retro brosch.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
984. Ett par örhängen svärtat gjutjärn, empire. Berlin 1820-30.
984. Ett par örhängen svärtat gjutjärn, empire. Berlin 1820-30.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
899. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
899. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
894. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
894. VAS, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
788. FIGURIN, blanc de chine. Qingdynastin.
788. FIGURIN, blanc de chine. Qingdynastin.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
826. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
826. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
801. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
801. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
860. KAKELPLATTA/DEKORDEL, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
860. KAKELPLATTA/DEKORDEL, porslin. Qingdynastin (1644-1912).
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
836. BOJAN med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
836. BOJAN med LOCK, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
874. SKÅL, porslin. Kina, med Qianlongs märke.
874. SKÅL, porslin. Kina, med Qianlongs märke.
Klubbat pris
60 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
672. ALTARBORD, trä. Kina, troligen 1900-talets första hälft.
672. ALTARBORD, trä. Kina, troligen 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1082. Björn Weckström armband "Kultaköngäs" 18K guld.
1082. Björn Weckström armband "Kultaköngäs" 18K guld.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955. Cartier guldcreoler.
955. Cartier guldcreoler.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
392. Olga Lanner, Lekande whippet.
392. Olga Lanner, Lekande whippet.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
263. MATTA, semiantik Gendje sannolikt, ca 209 x 124 cm.
263. MATTA, semiantik Gendje sannolikt, ca 209 x 124 cm.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
727. RUNSTAV/KÄPP, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
727. RUNSTAV/KÄPP, emalj på koppar. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
273. MATTA, semiantik Keshan Motachem, ca 217,5 x 134 cm.
273. MATTA, semiantik Keshan Motachem, ca 217,5 x 134 cm.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
247. Cartier, askfat med släckare, guld 14 karat.
247. Cartier, askfat med släckare, guld 14 karat.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
856. STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
856. STEKFAT, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
676. BRICKA, boxwood. 1800-tal.
676. BRICKA, boxwood. 1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
1098. Brosch med safirer och runda briljantslipade diamanter.
1098. Brosch med safirer och runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
697. BÖNERULLE, kopparlegering. Tibet, 17/1800-tal.
697. BÖNERULLE, kopparlegering. Tibet, 17/1800-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
965. Treradig pärlcollier med odlade pärlor.
965. Treradig pärlcollier med odlade pärlor.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
602. POKAL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
602. POKAL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK