Kan inte nå servern

Important Spring Sale 617

 
1155 föremål
870. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, signerad Wang Binye, samt daterad 1896.
870. PLAKETT, porslin. Qingdynastin, signerad Wang Binye, samt daterad 1896.
Klubbat pris
125 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
873. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
873. VAS, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
729. KOPP, keramik. Korea, Koryo, 1100/1200-tal.
729. KOPP, keramik. Korea, Koryo, 1100/1200-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
159. RESESOLUR, Butterfield, Paris, 1700-tal.
159. RESESOLUR, Butterfield, Paris, 1700-tal.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
157. DOSA MED LOCK, Italien, 1800-tal.
157. DOSA MED LOCK, Italien, 1800-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1115. Brosch 18K guld med mikromosaik.
1115. Brosch 18K guld med mikromosaik.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
659. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
659. RÖKELSEKAR, brons. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
87. SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, daterad 1798.
87. SPEGEL, sengustavianskt stockholmsarbete, daterad 1798.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
926. TALLRIK, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
926. TALLRIK, vapenporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
8 100 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
745. FAT, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
745. FAT, keramik. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
862. GOLVVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
862. GOLVVAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
156. GLÖDFAT, daterat 1784.
156. GLÖDFAT, daterat 1784.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
730. SKÅL och LOCK, porslin. Korea, Choson, 1800-tal.
730. SKÅL och LOCK, porslin. Korea, Choson, 1800-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
589. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
589. FAT, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
318. ÄGG, porslin. Ryssland, Empire, 1800-talets första hälft.
318. ÄGG, porslin. Ryssland, Empire, 1800-talets första hälft.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1067. Hängsmycke med en boutonformad pärla och gammalslipade diamanter.
1067. Hängsmycke med en boutonformad pärla och gammalslipade diamanter.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
766. BUDDAI, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
766. BUDDAI, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
805. SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
805. SERVERINGSFAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
72. SYBÅGE, Frankrike, 1800-talets början, empire.
72. SYBÅGE, Frankrike, 1800-talets början, empire.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
689. PANEL, trä. Qingdynasitn (1664-1912).
689. PANEL, trä. Qingdynasitn (1664-1912).
Klubbat pris
220 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
861. VAS, porslin. Sen Qingdynastin.
861. VAS, porslin. Sen Qingdynastin.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
297. GLAS, tre stycken, snarlika. Holland, 1700-tal.
297. GLAS, tre stycken, snarlika. Holland, 1700-tal.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
889. KOPPAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
889. KOPPAR, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
940. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
940. FAT, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
950. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
950. VAS, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
915. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
915. SKÅL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
939. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
939. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
793. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
793. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
761. TALLRIKAR, fem stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
761. TALLRIKAR, fem stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
856. KOPP, porslin. Sen Qingdynasti med Guangxus märke.
856. KOPP, porslin. Sen Qingdynasti med Guangxus märke.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
952. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, med Kangxis märke.
952. VAS, porslin. Sen Qingdynasti, med Kangxis märke.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
595. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
595. FAT, celadon. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
609. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
609. FAT, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
611. PLAKETT, porslin. Kina, omkring 1900.
611. PLAKETT, porslin. Kina, omkring 1900.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
618. FIGURGRUPPER, två stycken, nefrit. Qingdynastin.
618. FIGURGRUPPER, två stycken, nefrit. Qingdynastin.
Klubbat pris
195 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
604. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
604. PENSELBAD, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
620. FIGURINER, tre stycken, nefrit. Qingdynastin.
620. FIGURINER, tre stycken, nefrit. Qingdynastin.
Klubbat pris
210 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
594. SKÅL, keramik, temmoku. Songdynastin (960-1279).
594. SKÅL, keramik, temmoku. Songdynastin (960-1279).
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
319. ÄGG, porslin, två stycken. Ryssland, 1800-tal.
319. ÄGG, porslin, två stycken. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
882. SKÅLFAT, sju stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
882. SKÅLFAT, sju stycken, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
936. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
936. STEKFAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
881. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
881. FAT, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1622).
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
610. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
610. SKÅL, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1088. Ilias Lalaounis ring 22K guld.
1088. Ilias Lalaounis ring 22K guld.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
764. FIGURIN, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
764. FIGURIN, keramik. Mingdynastin, 1600-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
963. Epinay de Briort, brosch 18K guld med rosenslipade diamanter.
963. Epinay de Briort, brosch 18K guld med rosenslipade diamanter.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
1132. Medaljong 14K guld.
1132. Medaljong 14K guld.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
708. ASK med LOCK, pärlemor. Qingdynastin, omkring 1800.
708. ASK med LOCK, pärlemor. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
7 000 - 8 000 SEK
765. BORDSSTÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
765. BORDSSTÄLL, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
682. VISITKORTSFODRAL, två stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
682. VISITKORTSFODRAL, två stycken, silver. Kina, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1133. Medaljong 14K guld med gravyr.
1133. Medaljong 14K guld med gravyr.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
822. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
822. KRUKA, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
701. GLASMÅLNING. Qingdynastin, omkring 1800.
701. GLASMÅLNING. Qingdynastin, omkring 1800.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
831. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
831. KRUKA, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
649. BURK med LOCK, brons. Troligen sen Mingdynasti.
649. BURK med LOCK, brons. Troligen sen Mingdynasti.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
794. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
794. FIGURIN, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
821. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
821. FAT, ett par, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
Återrop
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK