Important Spring Sale 641

1144 föremål
301. Matta, antik Ziegler Mahal, ca 452 x 321 cm.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
302. Kakelplatta, ca 42 x 42 cm, lergods, Persien, Qajardynastin.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
303. Pokal med lock, glas, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
304. Spetsglas, 1700-tal. Möjligen Venetianskt.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
305. Pokal, glas. Skånska glasbruket, 1700-tal.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
306. Pokal, glas. Skånska glasbruket, 1700-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
307. Pokalglas, möjligen Kungsholms glasbruk. 1700-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
310. Pokal, glas. Troligen Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
311. Pokaler, glas, ett par. Troligen Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
312. Pokal, glas. Troligen Kungsholmens glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
313. Spetsglas, glas. Troligen Kungsholmglasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
314. Flakong, glas. Omkring 1800.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
316. Champagnestrutar, 13 stycken, glas, 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
317. Vinglas, 12 stycken. Troligen Sverige 1800-tal.
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
318. Vas, glas. Möjligen Ryssland, 1890-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
319. Fat, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
320. Gräddkanna, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
321. Tallrikar, två stycken, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
324. Terrin med lock, fajans. Marieberg, 1765.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
325. Fat, fajans. Holland, Delft, 1600-talets andra hälft.
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
326. Fat, fajans. Holland, 1600-talets andra hälft.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
327. Tallrik, fajans. Holland, sent 1600-tal.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
328. Urna, fajans. Holland, sent 1600-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
329. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK
330. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
331. Kopp med fat, porslin. Meissen, 1700-tal.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
332. Figurgrupp, keramik. Italien, Vinovo, märkt 1817.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
333. Fat, porslin. Empire, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
335. Urna, porslin. Bing & Grøndahl, Danmark, 1860-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
337. Figurin, porslin. Lomonosov, 1963.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
338. Ring 18K vitguld med en pärla.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
339. Burle Marx ring 18K guld och lapis lazuli.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
341. Armband 18K guld.
341. Armband 18K guld.
Klubbat pris
38 700 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
344. Cartier ring 18K guld.
344. Cartier ring 18K guld.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
345. Garnityr agat och silver.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
351. Armband 18K guld med gammal-, åttkant- och baguetteslipade diamanter.
Klubbat pris
75 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
352. Cartier armband "Love" 18K vitguld.
Klubbat pris
35 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
354. Hänge 14K guld med en camé, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
360. Armband 18K guld.
360. Armband 18K guld.
Klubbat pris
Utropspris
50 000 - 55 000 SEK
365. Hjärtformat hänge/medaljong 18K guld med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris
95 000 SEK
Utropspris
70 000 - 80 000 SEK
368. Armband 18K guld och emalj.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
371. Armband 18K guld.
371. Armband 18K guld.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
55 000 - 60 000 SEK
372. Collier platina med gammalslipade diamanter.
Klubbat pris
130 000 SEK
Utropspris
140 000 - 150 000 SEK
374. WA Bolin ring 18K vitguld med en cabochonslipad smaragd.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
377. WA Bolin ring 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
378. Ring 22K guld med smaragder.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
379. Collier 14K guld med fasettslipade ametister.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
381. Tina Karlsson ring 18K guld med en oval fasettslipad citrin.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
388. Brosch 18K guld och emalj med åttkantslipade diamanter.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
393. Tina Karlsson halsring 18K guld med en stor droppe av kvarts.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
395. Collier odlade Söderhavspärlor.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
398. Collier och armband 18K guld.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
399. Ett par örhängen 18K vitguld med fasettslipade smaragder.
Klubbat pris
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK