| Nr. | Föremål | Klubbat pris |
| 1333 | Urna, porslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620). | 12 000 SEK |
| 1334 | Vaser/vattendroppare, ett par, porslin. Mingdynastin (1368-1644). | Återrop |
| 1335 | Skålar, ett par, porslin, 1600-tal. | 11 000 SEK |
| 1336 | Prakturna, porslin. Transition, 1600-tal. | 26 000 SEK |
| 1337 | Fat, 12 stycken, porslin. Tianqi/Chongzhen, 1600-talets mitt. | 12 000 SEK |
| 1338 | Fat, porslin. Tianqi/Chongzheng, 1600-talets mitt. | 6 000 SEK |
| 1339 | Skål, porslin. Qingdynastin, Shunzhiperioden, 1600-talets mitt. | 26 000 SEK |
| 1340 | A small blue and white conical bowl, Tianqi/Chongzhen (1635-1650). | 8 000 SEK |
| 1341 | Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722) märke och period. | 320 000 SEK |
| 1342 | Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 90 000 SEK |
| 1343 | Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 50 000 SEK |
| 1344 | Fat, Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 210 000 SEK |
| 1345 | Vas, porslin. Qingdynastin, 1600-tal. | 34 000 SEK |
| 1346 | Tedosa, porslin med silvermontering. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 5 500 SEK |
| 1347 | Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 10 000 SEK |
| 1348 | Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 10 000 SEK |
| 1349 | Tedosa, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 6 000 SEK |
| 1350 | Skål, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 11 000 SEK |
| 1351 | Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 8 500 SEK |
| 1352 | Fat, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 5 500 SEK |
| 1353 | Geneverkrus, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 8 500 SEK |
| 1354 | Tekannor med lock, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | Återrop |
| 1355 | Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722). | 4 000 SEK |
| 1356 | Fat, porslin. Qingdynastin med Yongzhengs märke och period (1723-35). | 8 000 SEK |
| 1357 | Ljusstakar, ett par, porslin. Qingdynastin med Qianlongs märke och tid. | 180 000 SEK |
| 1358 | Skål, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs märke och period (1736-95). | 8 000 SEK |
| 1359 | Terrin med lock och fat, kompaniporslin, Qingdynastin, Qianlong (1736-95). | 6 000 SEK |
| 1359A | Tallrikar, sex stycken, vapenporslin. Qingdynastin, 1700-tal. | 7 000 SEK |
| 1360 | Terrin med lock, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95). | Återrop |
| 1361 | Matservis, 45 delar, porslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95). | 36 000 SEK |
| 1362 | Fat, porslin. Qingdynastin, med Qianlongs märke och tid (1736-95). | Återrop |
| 1363 | Fiskbassäng, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 32 000 SEK |
| 1364 | Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | Återrop |
| 1365 | Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 5 000 SEK |
| 1366 | Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 7 000 SEK |
| 1367 | Cadogankanna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | Återrop |
| 1368 | Tallrikar, ett par, porslin. Qingdynastin, med Guangxus märke och period (1875-1908). | 48 000 SEK |
| 1369 | Ytterfoder, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal. | 20 000 SEK |
| 1370 | Fat, porslin. Qingdynastin, 1800-tal, för vietnamesisk marknad. | 5 500 SEK |
| 1371 | Koppar med fat för risvin, porslin. Qingdynastin, 1800-tal, för vietnamesisk marknad. | 9 500 SEK |
| 1372 | Plakett, porslin. Kina, 1900-tal. | 20 000 SEK |