Skandinaviskt svalt

21 föremål
ALVAR AALTO, HURTSAR, 2 st, Artek.
Klubbat pris
260 EUR
Utropspris
300 EUR
ARKIVSKÅP, 1900-TALETS MITT.
ARKIVSKÅP, 1900-TALETS MITT.
Klubbat pris
950 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ARNE VODDER, sideboard, Danmark, 1960-tal.
Klubbat pris
23 700 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BAR, palisander. Dyrlund, Danmark 1970-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
4 500 SEK
BARSKÅP, Swedish Modern, 1940-tal.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, NK-inredning, 1960-/1970-tal.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JALUSISKÅP, ek, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JONAS BOHLIN, skåp, 2 st,  "Cell", formgivna 1999.
Klubbat pris
4 252 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets mitt.
SIDEBOARD, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SIDEBOARD, 1960-tal.
SIDEBOARD, 1960-tal.
Klubbat pris
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, möjligen Mjölby Intarsia, 1930-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, 1930-tal.
SKÅP, 1930-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, 1940-tal.
SKÅP, 1940-tal.
Klubbat pris
650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, troligen Danmark, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets början.
Klubbat pris
13 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK