Modern & Contemporary F174

30 föremål
GUNNEL NYMAN, BORD. Tillverkat av Boman. 1940-tal.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, BORD, NR 92. 1950-tal.
Klubbat pris
3 350 EUR
Utropspris
2 500 EUR
MATSALSMÖBLEMANG, BORD OCH 10 STOLAR. 2000-tal.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
2 500 EUR
EERO SAARINEN, BORD. Tulip. Formgiven 1957.
Klubbat pris
2 800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
ALVAR AALTO, PALLAR, 3 ST. Modell nr 60, formgivna 1933.
Klubbat pris
870 EUR
Utropspris
800 EUR
ALVAR AALTO, STOLAR 612, 6 ST. Formgiven 1946-47.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
1 200 EUR
MAIJA HEIKINHEIMO, SKÄNK. Artek, 1950-talets slut.
Klubbat pris
860 EUR
Utropspris
800 EUR
CARL GUSTAF HIORT AF ORNÄS, TV-BÄNK, Ca 1960-tal.
Klubbat pris
170 EUR
Utropspris
300 EUR