MODERN+CONTEMPORARY & DESIGN F176

242 föremål
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
TAPIO WIRKKALA, BORDSLAMPA.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 200 EUR
SAARA HOPEA, SAFTSERVIS. Notsjö, formgiven 1952.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, HATTHYLLOR, 2 ST. Artek.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
600 EUR
TOINI MUONA, KERAMIGOLVURNA. Sign. TM. Arabia, 1940-tal.
Klubbat pris
4 000 EUR
Utropspris
5 000 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBANDSUR, Equator, Lapponia, 1978.
Klubbat pris
840 EUR
Utropspris
1 000 EUR
RITVA PUOTILA, RYA.
RITVA PUOTILA, RYA.
Klubbat pris
650 EUR
Utropspris
800 EUR
ILMARI TAPIOVAARA, BORD. Pirkka. Laukaan Puu.
Klubbat pris
340 EUR
Utropspris
400 EUR
ALVAR AALTO, HYLLA. NR 112-2. Artek. 1940/50-tal.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
500 EUR
BJÖRN WECKSTRÖM, ARMBAND Mauser, eldbrons, Lapponia.
Klubbat pris
300 EUR
Utropspris
400 EUR